ceyiz-sandigi-modelleri

2017 Çeyiz Sandığı Modelleri

2017 Çeyiz Sandığı Modelleri

Evlenmeden önce hazırlıklarını tamamlamak isteyen her genç kızın çeyizinde bulunan eşyalardan bir tanesi çeyiz sandığıdır. Farklı model ve renklerde üretilen sandıklar şık tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Eski zamanlarda kullanılan ahşaptan yapılmış çeyiz sandıkları yıllar geçtikçe değişmiş ve üzerlerine işlenen çeşitli motiflerle daha göz alıcı bir hale gelmiştir.  Evlenme çağındaki genç kızlar için hazırlanan özel eşyalar, kıyafetler vb ürünler bu sandıklar ile muhafaza edilmektedir. Genellikle evin yatak odasında kullanılan çeyiz sandıkları tasarımlarıyla ortama farklı bir hava katmaktadır.

Genellikle büyüklerin evlerinde rastlanılan modeller ahşaptan oluşmaktadır. Günümüzde kullananı pek kalmamış olmakla birlikte eski modellere ilgi duyanların zaman zaman tercih ettiği görülmektedir. Özellikle oymalı olanlar farklı yapılarıyla ilgi odağı olmaktadır.

Altın renginde oymalı çeyiz sandığı, işlemeli lüks çeyiz sandığı modelleri ve deri çeyiz sandıkları ilk göze çarpan ürünler arasındadır. Bunların dışında her zevke uygun modern ya da klasik modellerde firmalar tarafından üretilmektedir.

Yıllar geçtikçe değişen durumlara bağlı olarak sandıklarında kullanım alanları çeşitlenmiştir. Söz ya da nişan gibi merasimlerde çiftlerin karşılıklı olarak birbirlerine hediye ettikleri nişan ve söz sandığının yanı sıra bohça sandıkları da mevcuttur. İçerisine farklı ürünlerin konularak karşı tarafa hediye edilmesi bu tür modellerin çoğalmasına neden olmuştur.

Çeyiz sandıkları yalnızca evlenirken değil günümüzde dekoratif olarak da tercih edilmektedir. Sahip olunan değerli ve özel eşyaların saklanmasında bu tür sandıklar oldukça kullanışlı bulunmaktadır. Yalnızca büyük boyutlarda değil biraz daha küçük ebatlarda olanları da mevcuttur. Böylelikle herhangi bir eşyanın sandığın içerisinde muhafaza edilmesi mümkün olmaktadır. İlginin artmasına bağlı olarak firmalar tarafından farklı formlarda ve desenlerde üretimleri de devam etmektedir.

Evlenecek olan çiftlerin birbirine hediye etmesi içinde ayrı ayrı modeller bulunmaktadır. Gelinler için özellikle beyaz ve işlemeli ya da boncuklu sandıklar, damatlar içinde siyah beyaz tonlarda sandık modelleri satışa sunulmaktadır.

Mor ya da pembe gibi farklı renklerde üretilen çeyiz sandıkları da ilgiyle karşılanmakta ve kullanılmaktadır. Kapakları sade olanların yanı sıra çiçek motifleriyle süslü olanları da vardır. Bazı çeyiz sandığı modelleri içerisinde birden fazla ürünü bulundurmaktadır. Büyük, orta ve küçük olmak üzere müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

Puf sandık modelleri, taşlı dekoratif çeyiz sandıkları, Fransız danteliyle kaplanmış sandık gibi çeşitli alternatifler hazırlanmakta ve piyasada yerini almaktadır. İstenilen türde ve fiyatta bir çeyiz sandığı iyi bir araştırma sonucunda bulunabilir ve satın alınabilir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“2017 Çeyiz Sandığı Modelleri” için 3 cevap

  1. Suzan diyor ki:

    Çok güzel çeyiz sandığı modelleri varmış

  2. Sevcan diyor ki:

    Bunların her biri birbirinden güzelmiş, bu sene bize de almak nasip olacak 🙂

  3. Nurgül diyor ki:

    Buradaki çeyiz sandığı modelleri güzelmiş ama daha farklı ve yeni modeller gösterip tanıtmanızı tavsiye ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>