dekorasyon-hataları3

Dekorasyon Hataları

Dekorasyon Hataları

Ev dekoratif çalışmalar esnasında yapılan muhtelif hata nedeniyle beklenen hayal edilen özlenen yaşam alanları konusunda netice alınamamaktadır ve ev sahipleri evin son dekore edilmiş halinden genellikle memnun kalmıyorlar. Onca emek ve maddi kayıptan sonra beklenen netice çıkmayınca üzülmemek elde olmuyor.

Sizin Beğendiğinizi Herkes Beğenmeyebilir

Dekorasyon konusu ince bir konu ama bazı durumlar var ki ev bir anda rüküş göz yorucu bir durum alıyor. Pekiyi evimizin dekoratif çalışmaları esnasında evimizi /yaşam alanlarımızı dekore ederken ne tür hatalar yapıyoruz? Nasıl tedbirler almalıyız ki daha sıcak daha güzel bir evimiz olsun.

Dekorasyon Hataları

Her şeyden önce klasik Türk mantığından kurtulmamız gerekmektedir. Hem ucuz olsun aynı zamanda en güzeli olsun fikri sizleri doğru sonuca götürmez. Evet, pazarlıklar ve fırsat ürünlerine rast gelmenizin sonucunda bazı ürünler daha uygun fiyata denk gelmiş olabilir ama bu bütün ev için geçerlidir denemez. Evi dekore ediyorsanız eşyalarınız bir kere alın ve tam alın. Modaya ayak uydurun. Evin renk bütünlüğünü yakalayın. Mobilyalarla duvarlar arasında en az 10 cm aralık bulunsun. Mobilyalarla odaları boğmayın. Gereksiz aksesuarlar yerleştirmeyin.

Kendi Tarzınızı Belirleyin

Tarzınızı ortaya koyun ve ödün vermeyin. Odanızda bu tarzı benimseyerek dekoratif çalışmalar yapın. Sizi rahatlatan renk ve desenleri ortaya çıkarın. Tabi ki birbiriyle bağlantılı olmayan kısımlar ayrı tarz olabilir. Yatak odanız ve salonunuz bütünüyle ayrı biçimde dizayn edilebilir.

Renk Karmaşasından Kurtulun

Çok sık tekrar edilen dekoratif çalışmalar hatalarından birisi de renk kargaşasıdır. Her sevdiğiniz rengi kullanacaksınız diye bir kural yok. Evin diğer insanları ile ortak bir uyum yakalayın. Ortak bir renkte buluşun. Onların huzuru da çok önemlidir. Seçtiğiniz renklerin hepsini aynı oda içinde kullanmak mecburiyetinde değilsiniz. Çok rengin yanında ayrı tonlarda bir sürü aynı rengi kullanmak karışıklık yaratabilir. Renkleri ahenkli ve uyumlu kullanmaya itina göstermeliyiz. Evinizde
birbiriyle uyumlu ölçülü ölçüde objeler aksesuarlar aynalar tablolar biblolar avizeler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Kalabalık ortamlar insanları daha çok yorduğu için odalarınızı eşyalara boğmayın. Yeni bir ev inşa ediyorsanız Feng Shui japon mimari felsefesinden ve önerilerinden haberdar olun.

 

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Dekorasyon Hataları” için bir cevap

  1. Erkan Ateş diyor ki:

    Dekorasyon hataları hakkında harika bir yazı olmuş. Özellikle, yukarıda paylaştığınız hatalı dekorasyon resimleri arasından, en çok kapının açılması için kesilen kapı resmi hoşuma gitti. Klozet direk kapının içinden geçiyor ya , işte o resim bi harika 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>