halı-dekorasyon

Ev İçin Halı Seçiminde Dikkat Edilecekler

Ev için Halı Seçiminde Dikkat Edilecekler

Halı seçimi yapılırken yapılan en büyük hatalardan birisi de doğru yapılmayan halı seçimidir. Oysa halılar evin havasını değiştiren aksesuarlardır. Mobilya ve dekorasyon seçimi yapılırken halı seçimi de özenle yapılmalıdır. Halı seçimi yapılırken halı renginin ve deseninin ev mobilyaları ile uyumlu olması gerekir. Bir evin mobilya ve dekorasyon aksesuarları seçilirken mobilyalar perdeler duvar boyaları duvar aksesuarları yer döşemesi ve kanepe koltuk takımları ve halılar bir uyum içinde seçilirse evin dekorasyon tarzı ne olursa olsun bir ahenk ve uyum sağlanabilir.

Halı Seçiminde Dikkat Edilecekler

Evinizi dekore ediyorsanız öncelikle halı almayın. Perdeler ve koltuk takımı alındıktan sonra halı alın. Alacağınız halı koltuk takımınıza ve perdelerle birlikte duvar aksesuarlarına uyumlu renkte yılın modası renginde olmalıdır. Bütçe ayarlaması ve farklı nedenlerle önce halı almayı seçtiyseniz seçeceğiniz halının desenli olmamasına dikkat edin. Halı alımını sonraya bıraktığınızda diğer aksesuarlarla uyumlu halınızı desenli seçebilirsiniz. Aksi halde seçtiğiniz desenli halıya uygun olabilecek mobilya ve perde bulmanız zor olabilir.

Modern Tarz Sevenler

2016 halı modası geometrik ve miniminal desenleri kapsıyor. Bin bir farklı halı firması tarafından binlerce farklı renk ve desende halı üretilip çeşitli kalitelerde satışa sunuluyor. Ev dekorasyonunda kapı girişlerine ve özellikle koridorlara kaydırmaz halı kullanmanız olası kayma gibi kazaları önler. Misafir odalarında ve çocuk odalarında mutlaka kullanacağınız halı anti bakteriyel özellikle olmalıdır.

Halı Lekelerinin Çıkarılması

En korkulu rüyalardan birisi olan halı lekelerinin kolayca çıkarılması zor olabilir. O nedenle halı alırken leke tutmayan ve kolayca temizlenebilen halı seçimi yapmanız gerekir.

Çocuk Odasına Halı Seçimi

Çocuk odalarına halı aldığınızda çok renkli ve desenli halılar alırsanız çocuk odasının dekorasyonunda en önemli işi yerine getirmiş olursunuz. Çocuk odasının halı seçimi perde ve sandalye –bebek karyolası ile uyumlu bir renk cümbüşü oluşturularak dekore edilebilir.

Halı seçimi yaparken mutlaka toza kire karşı dayanıklı olan halıları seçmeniz gerekir. Bir markaya bağımlı kalmadan istediğiniz modeli belirledikten sonra onlarca rakip firmadan halı seçimi yapabilirsiniz.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>