country-fransız-dekorasyon

Evlenenler için Dekorasyon Fikirleri

Evlenenler için Dekorasyon Fikirleri

Uzun bir beklenti sona erdi ve ruh ikizinizle hayatınızı birleştirmeye karar verdiniz. Güzel bir düğün merasimi gerçekleştirdiniz. Evlendiniz ama yeni eviniz henüz yok. Maddi sıkıntılarınız da yoksa hayalinizdeki evi nasıl dekore edeceğinize bir de bizim pencereden bakarak öğrenin. Eviniz kira değilse ve mülkiyeti size ait ise yapacağınız dekorasyon çalışmaları uzun yıllar kalıcı olmalıdır. Öncelikle bir bütün olarak koltuk takımları mobilyalar duvar boyası yer döşemesi perdeler ve halılar avizeler bir bütünlük sağlayacak şekilde seçilmelidir. Hangi tonlardan hoşnut olacağınızı ortaya koymanız gereklidir. Seçeceğiniz bu dekorasyon aksesuarlarında renk uyumu evinizi çok daha şık estetik gösterecektir.

Değişen Moda Dekorasyon Trendi

Her yıl evi baştan sona dekore edecek maddi durumunuz olmayabilir yani evi sıfırdan kuruyorsanız seçeceğiniz evinizin eşyalarını uzun yıllar kullanacaksınız. Şu halde moda fırtınalarından sonra da değişimlere ayak uydurabilecek bir dekorasyon düşünmelisiniz. Moda değişimlerinden etkilenmeyen klasik Country Fransız tarzını benimseyebilirsiniz. Bu akım ahşap ve toprak rengi ile çizgili renkleri evin her aksesuarına işleyen ilginç ve modası geçmeyen bir tarzdır. Country tarzında yaratıldığımız toprak unsurunun verdiği huzur ve rahatlık tüm eve hakim olmaktadır. Mobilyalar eskidikçe şarap gibi değerlenir bu ekolde. Fakat siz daha canlı bir yaşam alanı hayal ediyorsanız Country tarzı size uygun olmayacak.

Yeni Evinize Demirbaş Eşyalar

Çatal bıçak seti bardak takımları küçük şeyler ama evinizde kitap okumayı seviyorsanız mutlaka kütüphane için alan ayırmalısınız. Koltuk takımları satın aldığınızda ana desen ve renk o mevsimin modasına uygun olmalıdır. Ama moda trendi renk değiştirdiğinde koltuk örtüleri imdadınıza koşacaktır. En çok vakit geçireceğiniz alanlardan biri olan mutfaklarınızda ferah bir alan oluşturmak ilk hedefiniz olmalıdır. Mutfak malzemeleri kalabalık olacağı için dar alanlı mutfaklarınıza iç içe geçebilecek sandalyeler, köşeli yerine yuvarlak yemek masaları düşünebilirsiniz. Dar mutfaklar için duvar rengi mutlaka açık renk olmalı ki daha aydınlık ve daha geniş görünsün. Arada mobilya yer değişimi yapmak isteyenler için gömmeli dolaplar yerine taşınabilir portatif dolap seçimi daha pratik bir seçim olacaktır.

 

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Evlenenler için Dekorasyon Fikirleri” için 4 cevap

 1. Hakan diyor ki:

  ben daha sade ve beyaz tonlaması seviyorum, beyaz ve sade tonlu dekorasyonlar evi daha geniş ve ferah gösteriyor.

 2. yusuf diyor ki:

  ahşap renk tonlaması üzerine yapılan tüm tasarımlar çok hoşuma gidiyor yazıdada bunlara değinilmiş gerçekten güzel çalışmalar var aralarında

 3. hakan diyor ki:

  eskitme tarzındaki dekorlara bayılıyorum güzel bir paylasım olmus fikir vermesi açısından

 4. Orhun diyor ki:

  Dekorasyon fikirleri gerçekten çok güzel. Ama bizim toplumumuzda yeni evlenen çiftlerin evlerinin dekorasyonunun nasıl olacağını belirleyen etmen, tabii ki aileler. Anne babaların isteği neyse genelde o oluyor. Halbuki bu konuda kararlar gençlere bırakılsa ortaya çok daha zevkli görünümler çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>