isyeri-dekorasyonu

İşyeri Dekorasyon

İşyeri Dekorasyon

Çevremiz, çalıştığımız alanlar iş motivasyonumuzu olumlu veya olumsuz etkiler. Yani işyeri dekorasyonu çalışanların morallerini ve iş verimini etkileyecek bir faktördür. Çevresel faktörler kişinin yaratıcılık ve coşku duygularını harekete geçirebilir. Bir çalışanın verimli olabilmesi için çalışma alanının onu motive edecek ve yeni fikirlerle daha üretken olmasını sağlayacak mobilya ve dekorasyon aksesuarları ile süslü olması gerekir. Bu durum çalışanların lehine olduğu gibi işverenlerin de lehine bir durumdur.

Çalışanlar İçin Dekorasyon

Çalışanlar kendi kişisel eşyalarını almakta tam özgür değildirler. Örneğin dışarıdan bir müzik çalar getirip çalışma masasına koyamazlar. Çalışanlar, çalıştıkları iş yerlerinin belli disiplin kurallarına ve düzenine uymak zorundadırlar. Bu kuralları biraz esnetmek hem iş veren için hem de çalışanlar için daha verimli işlerin ortaya çıkarılmasında etkendir.

Kişiselleştirilmiş Tek Kişilik Kabinler

Kişiselleştirilmiş kabinlerin çalışma verimini düşürdüğü bir gerçektir. Yüzlerce işçi çalıştıran büyük kurumlar bu tür tel tip kabinlere zorunlu olarak ihtiyaç duyarlar. Fakat yine de kişisel kabinler doğru bir şekilde dekore edilirse iş verimi açısından bazı avantajlar elde edilebilir. Mobilya ve dekorasyon konusu bu amaca hizmet ederse iş verimi artar. Her çalışan için çalışma kabinini düzenleyecek yeni dekorasyon fikirleri ile fazla abartıya kaçmadan motivasyonu arttıracak küçük değişiklikler yapmasına izin verilirse şirketin üretimi olumlu yönde artacaktır. Bu küçük aksesuarlar arasında aile fotoğrafları eş çocuk fotoğrafları veya rahat hissettirecek evcil hayvan fotoğraflarına yer verilebilir. Bazı çalışanlar ünlü pop yıldızlarından ya da Hollywood artistlerinden veya seçtikleri başka bir sanat dalındaki idollerinden ilham alırlar. Motivasyon aracı olarak çalışanların kendi özel kabinlerinde bu tip aksesuarları kullanmalarına izin vermek faydalıdır. Çalışma kabinini neşelendirecek mobilya ve aksesuarlar hem işveren için hem de çalışan için kazançlıdır. Hatta çalışma kabinleri güneşe yakın ve sürekli güneş alan bir yer ise eğrelti bitkileri, çiçekler, yeşil bitkiler çalışma kabininde fazla abartılı olmayacak şekilde bulundurulabilirler.

Mobilya ve Dekorasyonda Renklerin Dili

Çalışma kabinlerinde renk seçimi de çok önemlidir. Yapılan araştırmalar yeşil rengin genel olarak insanları rahatlatıcı bir özelliği olduğu üzerinde yoğunlaşıyor. Bankaların birçoğu müşteriye hizmet verdikleri banklarda ve alanlarda yeşil tonuna daha fazla yer vermektedirler. Bu bir tesadüf değil, aksine yapılan araştırmaların sonuçlarına göre bilinçli hareket etmektir.

Led Işıklı Tablolarla Gerçeklik Boyutu

Led ışıklı tablolar son zamanların en favori tablolarındandır. Fiyatları oldukça ucuz olan led ışıklı tablolar arka planda led ampullerle aydınlatılmış araba farları sokak tablolarında led ışıkla aydınlatılmış sokak lambaları ve evlerin ışıkları tablolara farklı bir gerçeklik boyutu kazandırıyor. Bu tür tablolardan ilham alıyorsanız işyerinizde bu tür tabloları mutlaka bulundurmanızı öneririz. 50 liradan başlayan fiyatlarla satılan ve arka plana led ampullerin yerleştirildiği bu tablolar pil ile çalışıyor. Mükemmel bir aksesuar olarak iş yerlerinde ve hatta evlerde kullanılabilirler. İnsan yaşamını monotonlaştıran bütün aksesuarlar insanın enerjisini adeta emerler. İşyerlerinde motivasyon çok önemli bir faktör olduğu için işyerleri dekorasyonu da büyük önem kazanır. İşyeri dekorasyonu yapmadan önce bir iç mimardan danışmanlık hizmeti almak da yararlı olacaktır. İç ferahlatıcı çalışma alanlarının dizayn edilmesi iş yeri kurulumu esnasında yapılırsa iş yeri sahipleri için ağır masraflara yol açmayacağı için iş yeri dekorasyonu yapmadan önce iç mimarlardan danışma hizmeti alabilir, hatta iç mimarlara proje olarak anahtar teslim iş verebilirsiniz.

Simülasyon Programları Dekorasyon Dizaynını Kolaylaştırıyor

Simülasyon programları ile mobilya ve iç tasarım mekanları henüz gerçeklik boyutuna indirilmeden önce her ayrıntısına kadar incelebilir. Çağımızın bu teknolojik kolaylığı ile daha verimli ve daha üretken iş alanları oluşturulabilir, çalışanların daha fazla motive olacakları iş mekanları tasarlanabilir. Bin bir farklı renk desen ve modelde ister klasik iş yeri dekorasyonu ister modern iş yeri dekorasyonu ihtiyacınızda her tür çalışma alanına göre dekorasyonlar dizayn edilebilmektedir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“İşyeri Dekorasyon” için 6 cevap

 1. Adem diyor ki:

  ben şahsen beyaz tonlamalardan yanayım daha etkileyici ve zengin gösteriyor

 2. Fatma diyor ki:

  İşyeri dekorasyonları çok güzel görünüyor. İşyerimiz olsa da dekorasyon yapsak güzel güzel 🙂

 3. Kerem diyor ki:

  Gerçekten güzel tasarımlar var ama en son tasarım daha çok hoşuma gitti

 4. Selim diyor ki:

  İş yerinin güzel dekore edilmesi çalışanları “gerçekten” motive eden önemli faktörlerden birisi. Türkiye’de maalesef “bir mekan aç, içine IKEA’dan dört tane masa at, duvarlara da iki mantar pano koyduk mu tamamdır” zihniyeti geçerli olduğu için bu makaledeki gibi vizyoner dekorasyonları görebilmek için çok şanslı olmazk lazım sanırım.

 5. Ulaş diyor ki:

  ferah ofisler iyi olur, fazlalıkardan kurtulmak lazım. hatta ben ofisimi dizayn ederken ahşap ve olabildiğince doğan bir hava yakalamaya çalışacağım.

 6. Salih diyor ki:

  Eğer iş yerinde başarılı bir ortam oluşturmak istiyorsanız işyeri dekorasyonuna çok önem verilmesi gerekiyor. Ferah ve iç açıcı bir büro ortamında çalışmak, çalışanlardan daha iyi verim alınmasını sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>