mutfak-dolabi-boyama

Mutfak Dolabı Boyama

Mutfak Dolabı Boyama

Merhabalar. Bu gün sizlere eski dolaplarınızı ya da rengi sizi tatmin etmeyen dolaplarınızı en az masrafla nasıl yenileyebileceğinizi anlatacağız. Resimlerle uygulamalı olarak anlatacağımız bu makalemizde her türlü sorularınızı ve merak ettiklerinizi alttaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Yine bu ve benzeri şekilde uygulamalarınızı bizimle iletişime geçerek paylaşabilirsiniz.

Dolap boyama uygun maliyet ile görünümü değiştirme açısından tercih etmeniz gereken bir şıktır. Sizlerin de bildiği gibi mutfak dolaplarını komple sökmek ve yeni taktırmak hem masraflı hem de yorucu bir iştir. Hele bir de eviniz boş halde değil de içinde yaşarken, tadilat epey ürkütücü gelebilir. Sizlere paylaşacağımız mutfak dolaplarını boyamada püf noktalar ve uygulanmış resimler ile birçok kişi için hem zevkli olacak hem de örnek temsil edecektir. Konunun detaylarına girmeden önce bu makalede uygulayıcı olarak destek olan ve bizimle paylaşan Gülcan Hanım’a teşekkür ederiz. Mutfak dolabı boyama nedeni olarak dolabı renklerinden özellikle koyu tonları sevmemesinden dolayı ama sağlam olması sebebiyle görünüm değiştirmek istediğini hem el emeğimiz olsun hem de uygun fiyata olsun diyerek işe başladığını öğreniyoruz.

Mutfak Dolabı Boyamaya Nerden Başlamalıyım?

malzemeler

resim-a

Bu el emeği işi zorlaştırmamanız için bir takım hazırlıklar yapmalısınız. Öncelikle aşağıda isimleri yazılı malzemeleri temin etmelisiniz.

Malzemeler:

2,5 litrelik Polisan x1 anti agıns parlak beyaz (mor renkli yazılı oluyor)

2 adet parmak rulo dekor marka tavsiyemiz

1 adet boyamada yere damlamaması için sergi naylon

1 adet maskeleme bandı

1 adet küçük boy kesme fırçası

1 adet Polisan home cosmetics siyah renk sprey boya (resim b)

malzemeler

resim-b

Bir miktar streç film

Boş 2 – 3 litrelik kova, yoğurt kovası olabilir kapaklı tercih ediniz

Karıştırmak için bir çubuk

Burada yazan ürünleri (resim a,b) temin ettikten sonra boş bir alana (biz balkonu tercih ettik) naylonu serdik. Daha sonrasında mutfak dolabında bulunan kapakları ve çekmeceleri söktük. Bunu yaparken işinizin kolay olması için kapaklara ve çekmecelere numara vermeyi unutmayın. Devamında ise mutlaka kulpları sökün.

Mutfak Dolap Kapakları Nasıl Sökülür?

Bunu yapmanız için size bir adet yıldız tornavida yeterlidir. Dolap kapaklarının duvara takılı kasa ile arasındaki tek bağlantılar menteşelerdir. Menteşeler farklı marka ve türde olsalar da iki tür vida bulunmaktadır. Birisi ayar vidası diğeri bağlantı vidası. Ayar vidası dolabın kapaklarını ayarlamak için sağa ve sola doğru çevrilerek kullanılmaktadır. Kapakları sökerken bura ile bir işiniz bulunmamaktadır. Bunun arkasında kalan bağlantı vidaları dolabı kasaya bağlayan vidalardır. Bir elinizle bunları gevşeterek (vidaları tamamen çıkarmadan) diğer elinizle kapağı tutup hafifçe size doğru çekerek rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Zorlanma olursa vidayı gevşetmeyi unutmayın.

Mutfak Dolabı Kapaklarını Nasıl ve Nerede Boyamalıyım?

Kapakları söktükten sonra(resim1,2,3,4) size tavsiyemiz geniş alan seçmeniz. Kapaklar boyandıktan sonra kuruma için boyaların değmeyeceği sergi alanları yapmanız size fayda sağlayacaktır. Unutmayın boyanan kapakları kuruma süresinde bir yere sürtmeniz size ekstra iş çıkaracaktır. Mutfak dolabı kapakları ister açık renk olsun ister koyu renk olsun mutlaka kapanacaktır ve tamamen beyaz rengine dönecektir bunun için aceleci olamamalısınız. Boya yapacağınız yere boyanın damlamasına karşı tedbir olması açısından aldığınız naylondan sermenizi öneriyoruz. Boyama süresince attığınız boya katlarında ton farkları olacaktır hatta başta özellikle attığınız ilk katta bu kapanır mı diye kendi kendinize soracak olabilirsiniz ama rahat olun kapaklar tamamen beyaza bürünecektir.

Boyayı Nasıl Hazırlamalıyım?

Kullandığımız boya Polisan marka X1 anti agins marka(resim5). Bu boya su bazlı olup koku yapmamaktadır. Bu boyayı seçmemizin amacı da bu sebepledir. Başka boyalar denersem olur mu, diye düşünüyorsanız elbette farklı boyalarla da yapılabilir ama bir uygulamada bunu seçtik ve aşama aşama anlatacağız. Boya su bazlı olduğu için su ile seyreltebiliriz ancak biz kesinlikle seyreltmemenizi tavsiye ediyoruz. Boyanın kapağını açın ve çubuk yardımıyla bir iki dakika civarında karıştırın.(resim 7, 8) Daha sonrası için boyayı boş kovaya ayırmanız gerekiyor. Boya kısa sürede kuruduğu için bölmeniz faydanıza olacaktır. Kendi kutusunun kapağını kapatın aktardığınız kova ile boyamaya başlayacaksınız.

Mutfak Dolabının Kapakları Nasıl Boyanır?

Söktüğünüz dolap kapaklarının üzerinde menteşe haricinde bir şey bırakmayın, kulplar sökülü olacak. Kapakları silip silmeme sizin tercihinizde biz uygulamada silip kurumasını bekledik. Bizim uyguladığımız dolabın dış kısmı farklı renkte iken iç kısmı beyazdı bu durumda kapakları tek taraflı boyadık. Camlı kapaklarımız ise ön ve arkası da kahverengi olduğu için önlü arkalı boyadık. Dolap kapaklarımızın beyaz kısmı yere gelecek şekilde tuttuktan sonra rulo fırçayı aktardığımız kovadaki boyaya dokundurarak boyamaya başlıyoruz. Dikkat etmeniz gereken püf noktalar:

1)Rulo fırçanızı boyaya tamamen batırmayın, boyayı çeksin iyi boyar düşüncesinde olmayın. Rulonuzu boyaya sadece dokunduruyorsunuz.

2) Boyamaya başlarken kapağın ortalarından başlayabilirsiniz. Yukarı aşağı yönlerinde ilerletiniz boya kısa sürede kurumaya geçecektir çok gevşek davranmamanızı tavsiye ederim.

3) Boyama yaparken rulonuzu çok bastırmayın hafif derecede ilerletin.

4) Camlı kapaklarınızda cam ile birleştiği yerlere maskeleme bandını çekmelisiniz. Camlardaki olası lekelerle uğraşmamanız için. Bulaşan boyalar biraz temizlenince çıkmaktadır.

Boyamanızı tek kat attıktan sonra kuruması için yer ile ve ya başka bir nesne ile temas etmeyecek şekilde bir yere koyun. Diğer kapağa geçin. Bu şekilde diğer kapaklara da uygulayınız. Ortalama kuruma süresi olarak bir saat idealdir.

Mutfak Dolabının Çekmecelerini Nasıl Boyamalıyım?

Çekmecelerinizi çıkarıp kulpları söktükten sonra yatay şekilde rulonuzla boyama yapabilirsiniz. İlk katı atarken yine aynı şekilde fazla boyaya süremeden devam ediyoruz ve eğimli yerleri rulomuzu da eğimli tutarak boyuyoruz(resim 19, 20 burada kapağa uygulanmıştır çekmeceler içinde geçerli). Parmak rulo fırçamızın giremediği çekmece içlerindeki köşeler ve ya başka yerler varsa buralara kesme fırçamızla boya sürebilirsiniz. Bu kesme fırça ile boya işini rulo ile boyamadan önce atmanız faydanıza olacaktır. Daha sonrasında çekmeceleri bir saatlik kuruma süresine bırakabilirsiniz. Bu şekilde ilk kat atıldıktan sonra aşağıdaki görünümü elde edeceksiniz (resim 10, 11, 12).

Mutfak Dolabının Gövde Kısmını Nasıl Boyarım?

Bu aşamada eşyaları dilerseniz boşaltın dilerseniz boşaltmayın. Biz dolabımız dolu şekilde uyguladık. Bu aşamaya geçmeden kapaklarınızı bir defa boyamış olmanız faydanıza olacaktır. Dolabınızın boyarken yere temas edebilecek yerlerine streç film (resim 6) seriniz. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın gibi beyaz eşyalarınıza temas edebilecek yerleri dilerseniz yine streç film ile ve ya bizim tercihimiz gibi maskeleme bandı ile sarabilirsiniz(resim 18). Tezgâh üstüne ise aldığınız boya için zemin naylonunun bir kısmını seriniz. Boyaya başlarken rulonuzu yukarda bahsettiğimiz gibi bastırmadan hafifçe boyaya dokundurup yatay olarak boyamaya başlıyorsunuz. Boyarken kapanmadı diyerek defalarca üstünden geçmeyiniz. Üstünden bir iki geçince boyanın verdiği tonu görmeniz yeterlidir. Bu aşamada yoğun boyarsanız pötür pötür olacaktır ya da az boyarsanız yani rulonun dokunmadığı yer olursa kat farkı olacaktır. Kararınca boyuyorsunuz (Resim 9). Dolabımızda bulunan renklere göre ton farklı olabilir ilk boyamada. Dolap tamamen bir defa boyandıktan sonra kuruması için 2 saat beklemeye alıyoruz. Bu arada her boyama sırasında ruloya aldığımız boyayı dolaba sürerken boyanızın ağzını kapalı olması kurumasını engelleyecektir. Bunu mutlaka yapınız kutudaki boyanız kurursa boyanızda sorun yaşamanıza sebep olacaktır.

Mutfak Dolabı Kapaklarını Boyamaya Devam

Dolabınızın gövdesini kurumaya bıraktıktan sonra tekrar dolap kapaklarınıza yöneliyorsunuz. İlk kat boyanızı attığınız kapaklara şimdi ilk kat boyada anlatılan gibi tekrardan ikinci kat boyanızı atıyorsunuz. Kapakların birbirine temas etmemesine ve darbe almamasına dikkat ediniz. Tavsiyemiz her kapak için kuruma alanını güzelce oluşturmanızdan yana. Bu şekilde ikinci kat tamamlandıktan sonra biraz dinlenmeye çekilebilirsiniz.

Mutfak dolabının gövdesine ikinci kat boya atmanız için gereken süre tamamlandıktan sonra başlayabilirsiniz. Bu aşamada yine ilk kat gibi ikinci katı atıyoruz (resim 13, 14, 15, 16, 17)ve yine bekleme olarak iki saat ayarlıyoruz. Bu şekilde değişmeli olarak kapak, çekmece ve gövde boyalarını beşer kat attıktan sonra işlemimiz tamamlanacaktır.

Kulpları Nasıl Boyamalıyım?

Bunun için bir parça karton ya da kâğıdın üzerine (biz karton öneriyoruz) kulpları önce dikey koyuyorsunuz. Elimizde aldığımız sprey boyayı iyice çalkalayıp püskürtüyoruz. Bu şekilde yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra diğer kalan yüzlerini de çevirip aynı işlemi uyguluyoruz. Spreyi ortalama 20 cm den sıkabilirsiniz bu sizin tercihinize göre şekillenecektir zaten. Damla şeklinde iz kalmaması için mutlaka bol miktarda sıkmamaya özen gösterin. Bu şekilde tamamlandıktan sonra darbeye maruz bırakmayın ayrıca her boyamadan bir dakika sonra elinizle hafif bir şekilde tutup kaldırmanız ve tekrar koymanız kartona yapışmasını engelleyecektir. Yavaşça yaparsanız kulplarda el iziniz oluşmaz.. Resimler aşağıda yer almaktadır.

Mutfak Dolabı Camlarına Çıta Takma

Bu işlem için bir adet maket bıçağı, bir adet çift taraflı ban (koçtaş gibi büyük yapı marketlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz), ince çıtalardan yeteri kadar almalısınız bunu ölçerek siz karar verin bize iki kapak için dört adet gitti (koçtaş gibi yapı marketlerinden temin edebilirsiniz), hızlı co denilen yapıştırıcı ya da Japon yapıştırıcısı (biz hızlı c oyu kullandık bu genelde araçlar için plastik aksamları yapıştırmada kullanılıyor sağlam bir yapıştırıcıdır). Bu malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak ölçüm yapınızı camın içine gelecek şekilde uzunlamasına bir adet enlemesine iki adet kesiniz. Keserken dikkatli davranın kolayca kırılabilir istenmeyen sorun olabilir. Bu şekilde kesildikten sonra bizler dolap kapağını boyadığımız gibi üç dört kat çubukları boyadık. Daha sonra uzunlamasına olanı alta gelecek şekilde yatay olanları ise üste gelecek şekilde cam üzerine uçlarından çift taraflı bant ile yapıştırdık. Hızlı co ya da Japon yapıştırıcı atan parçalar için uygulanacaktır. Yapıldıktan sonra atan yerlere az miktarda uygulayabilirsiniz.

 

Genel Sorunlar

Boyanan kapaklar yağlı boya kadar sağlam değildir.

Boyanan kulplar çizilebilmektedir.

Darbelere karşı korunması gereklidir.

Tavsiye Sebepleri

Maliyeti ucuz

El emeği zevkli ve heyecanlı bir iş

Ortalık çok karışmadan yıkım döküm olmadan mutfak yenileniyor.

Bu makalemiz hakkında her türlü soru, görüş ve önerileriniz için iletişime geçebilirsiniz. Burada yorum yapabilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

www.dugunhanem.com

 

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Mutfak Dolabı Boyama” için 131 cevap

 1. Sema diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama işleminiz çok güzel olmuş, eşim yanaşırsa ben de mutfak dolaplarını boyatacağım.

 2. Neslihan diyor ki:

  Beyaz renk mutfak için çok ferahlatıcı oluyor. Mutfak dolabının yenisinin alınması yerine boyama işlemiyle yenilenmesinin hem bütçemize faydası olduğu gibi hem de el emeği olduğu için çok daha sevimli gözükmesi yadsınamaz bir gerçektir.

 3. Suzan diyor ki:

  Güzel bir uygulama , yapan kişilerin ellerine sağlık, ilk ve son hali arasındaki fark şaşırtıcı.

 4. Fatma diyor ki:

  Ellerinize emeginize saglik harika olmus Cok Iyi Bir geri donusum olmus

 5. Burcu diyor ki:

  İyi günler tahmini olarak ne kadar maliyet gitti bilgilendirebilir misiniz?

 6. Esma diyor ki:

  Bunu bende beğendim, böyle yapılabildiğini bilmiyordum ilerde denemeyi düşünüyorum.

 7. Hidayet diyor ki:

  ellerinize sağlık hocam baya kreatif olmuş.

 8. Suat diyor ki:

  Renk uyumu gerçekten çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

 9. Nevin diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama ile ilgili yazıları okuyordum. İlk defa bu kadar detaylı yazan bir anlatım buldum. Güzel bir çalışma olmuş tebrik ederim.

 10. Ahmet diyor ki:

  İyi günler. Mutfak dolabı boyama yapmak istiyorum. Buradaki gibi güzel ve detaylı anlatımı görmemiştim. Yapanların ellerine sağlık.

 11. Zeliha diyor ki:

  Çok güzel olmuş. Üstesinden gelebilirsem ben de düşünüyorum.

 12. Sultan diyor ki:

  Kocam yanaşırsa bende yaparım. Çok üşeniyor bakalım bu hesaplı olduğu için ne diycek

 13. Serpil diyor ki:

  Çok ilginç, ilk defa gördüm. İhtiyaç duysam denerdim

  • Melia diyor ki:

   quelle bonne idée -tes filles doivent adorer être habillées comme leur maman! pour moi, aud2orj&#8u17;hui, en bcp moins glamour, un pantalon de sport t.14 ans acheté chez Decathlon pour mes séances de jogging mais Zara kids, je vais souvent y faire un tour aussi! très joli top, super lumineux, lui aussi… smacks smacks smacks

 14. Sena diyor ki:

  Girişteki resim çok güzel insan dönüp dönüp bakıyor

 15. Selda diyor ki:

  Çok ilginç , öğrenmem iyi oldu

 16. Selda diyor ki:

  Çok güzel olmuş , bende denemiştim. Biraz zahmetli ama çok güzel sonuçlar alınıyor. Folyo deneyenlerde var ama bu daha iyi sonuç veriyor. Boyayı kullanırken kaliteli alın , rulo fırça kullanın ve kapakları söküp mutlaka aralarda dinlenerek boyayın. Yapanlara kolaylıklar dilerim.

 17. serpil diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama ile ilgili araştırmalar yapmıştım. İlk defa böylesine güzel anlatım görüyorum. Yapanların ellerine sağlık. Epey fayda sağladı yakında bende yapacağım.

 18. Melis diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama yapan arkadaşım oldu çok memnun kaldı , aynen buradaki gibi uyguladı. Kesinlikle tavsiye ederim benim yeni olmasa bende uygulardım. Mutfak dolabının cam kapağını çıtalamayı düşünüyorum sadece.

 19. Suna diyor ki:

  Bunu yapmak için zamana bir de sözünü dinleyen eşe ihtiyacınız olacak :). Mutfak dolabı boyama çok zevkli bir iş bunu yaparken hem mutlu olduk hem de uygulayabildiğimiz için ve el emeğimiz olduğu için epeyce haz aldık. Bunu istediğiniz renklerle yapabilirsiniz ama ben de beyazı tercih ettim. Burada çok güzel anlatmışlar yapanların ellerine sağlık.

 20. Sevcan diyor ki:

  Mutfak dolabını boyamak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum. Bu yazınız oldukça güzel aklımdaki soru işaretlerini çözdü. Mutfak dolabı boyama konusunda epey bilgilendirici.

 21. Nurşen diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama böyle mı oluyor , epey duydum ama ilk defa detaylı görüp okudum , gerçekten çok güzel olmuş

 22. Nuray diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama yazınızı oldukça keyif alarak okudum. Ben parlak yüzeyler boya tutmaz sanıyordum hatta resimlerle uygulanışını görmesem olur mu derdim ama oluyormuş. Mutfak dolabı kapaklarını boyarken araya astar bile sürmemişsiniz oldukça şaşırtıcı. Sonuç mükemmel olmuş tebrik ederim.

 23. Hatice diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama zevkli bir iş olsa gerek ama ben burada esas olarak çıtalı cam ve dekoratif eşyalarına bayıldım. Çok tatlı görünüyor mavi renkleriyle beyaz renginin buluşması.

 24. Filiz diyor ki:

  Ne kadar güzel olmuş, böyle mutfak dolabı boyamanın olduğunu ilk defa gördüm. Gelin çiçeği diye girdim sitede epeyce farklı konular varmış, sizi takip edeceğim. İyi çalışmalar.

 25. Aslı diyor ki:

  Mutfak dolabı boyamanın böyle sonuçlar vereceğini bilmiyordum, çok ferahlatıcı olmuş.

 26. Nuriye diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama yazınız çok güzel ve detaylı olmuş. Ben de önce folyo ile kaplamayı denedim çok sağlıksız oldu daha sonrasında boyama yaptım. Boyama gayet güzel duruyor tavsiye ederim. Mutfak dolabı boyama zevkli ve el emeğine dayalı olduğu için sonuçta çok memnun edici oluyor. Tavsiye ederim. Burada yazılanları aynen uygularsanız daha iyi olur ben bir iki yerde hata yapmıştım yazıyı okuyunca sebebini anladım. İyi günler.

 27. Saniye diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama yazınızı hayranlıkla okudum ve resimlere baktım. Mutfak dolabı boyamanın böyle olduğunu bilmiyordum. Şaşırtıcı ve bir o kadar da etkileyici olmuş.

  • Wilma diyor ki:

   Wonderful blog you have here but I was wondering if you knew of any discussion boards that cover the same topics discussed in this article? I’d really love to be a part of community where I can get advice from other experienced individuals that share the same interest. If you have any resnomendatimoc, please let me know. Thanks!

 28. Cansu diyor ki:

  Ne kadar güzel olmuş görünce şaşırdım annemlerin evlerinde de böyle dolaplar var ama epey eski onlara fikir olur bence on numara olmuş

 29. Şenay diyor ki:

  mutfak dolabı boyama yazınız çok güzel olmuş, önceden bu konuya bakmıştım ama ilk defa böylesine detaylı gördüm , ellerinize sağlık , aklımdaki bütün sorulara cevap bulabildim, mutfak dolaplarını ben de boyamak istiyorum

 30. Ezgi diyor ki:

  Şahane görünüyor, mutfak dolabı boyamanın böylesi sonuçları olduğunu bilmiyorum tek kelimeyle harika

 31. Vuslat diyor ki:

  çok güzel olmuşlar , hiç aklıma gelmemişti mutfak dolabı boyama , hayran kaldım

 32. Bbusra diyor ki:

  Evin boya badana işlerini halleden bir bayan olarak bu makale gerçekten çok işime yaradı sayenizde birçok bilgi edinmiş oldu.

 33. GürhanGuzel diyor ki:

  Gerçek anlamda başarılı bir makale. Faydalı içerikler girmişsiniz. Ellerinize sağlık

 34. Ayşenurhayat diyor ki:

  Eşimle birlikte evimize tadilat yapma gereği duyunca ister istemez araştırmalarda bulundum. Mutfak dolabı boyama makaleniz gerçekten işe yarar bir makale. Teşekkürler.

 35. Gizem diyor ki:

  Gerçekten çok faydalı bir yazı. Eşimle bunu deneyeceğiz. Ellerinize sağlık.

 36. Mehtap diyor ki:

  Renk çok hoş görünüyor. Sanırım kendi evime de bu rengi kullanacaüım.

 37. Aslıhan diyor ki:

  Aslında gayet başarılı. Ellerinize sağlık

 38. İpek diyor ki:

  gayet güzel bir boyama deneyimi. İhtiyacım olur mu bilmem ama çevreme denemelerini tavsiye edeceğim

 39. Kübra diyor ki:

  Çok başarılı bir sonuç Denemekten geri kalmayacağım.

 40. Utku diyor ki:

  Epeydir bakınıyorum , böylesine anlatılanı ilk defa gördüm , mükemmel olmuş , yakında biz de deneyecegiz sanırım burda yazılan gibi uygulayacağım

 41. Ffatma diyor ki:

  Bir ev kadını olarak tek başıma üstesinden gelebileceğimi düşünüyorum

 42. Sevtap diyor ki:

  Resimlere baktıktan sonra eşimi ikna etmek çok kolylaştı. Kanıt olarak bu resimleri kullandım ve hafta spnu boyama işlemine başlıyoruz. Ellerinize sağlık.

 43. Buse diyor ki:

  Gerçekten başarılı tebrikler

 44. Merve diyor ki:

  Kocamı ikna etmek hiç kolay değildi. Lakin başardım 🙂 teşekkürler

 45. Ceylan diyor ki:

  zor görünüyor ya ama denemekte fayda var

 46. Edanur diyor ki:

  Allahım ya bir adamı ikna etmek neden bu kadar zor olur? Boyamamakta ısrarcı adam

 47. Behiye diyor ki:

  Eşim kolay olmayacağını söylüyor ama deneyeceğiz

 48. Fatma diyor ki:

  Ellerinize sağlık

  • Brandy diyor ki:

   Songbird no longer has an officially supported Linux version available. If you want to continue using the updated versions, you’ll have to get them from their Dev site as deemolpvental builds that are not tested.It was the best audio player for Linux until that happened, IMO.

 49. Asiye diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama ile ilgili çok yazı okudum, biraz zahmetli iş defalarca boyamak lazım ayrıca geniş zaman lazım ama sonuç işte ortada. Yapan kişilerden gördüğüm kadarıyla orjinal gibi oluyor temizliğe dikkat edilirse çok daha iyi sonuçlar alınıyor, mutfak dolabı boyama konusunda çok detaylı ve güzel bir anlatım olmuş beğendim yazınızı

 50. Fazilet diyor ki:

  Nişanlıma tadilat yaptırdığım için kaynanam söylense de boyama işlemine yarın başlayacağız. Çok hoş.

 51. Nuriş diyor ki:

  Güzel ya bence boyamak zor olmayacak

 52. Asiye diyor ki:

  Mutfak dolabı boyamak güzel ve eğlenceli bir iş, bende yaptığım zaman çok hoşuma gitti , eşimin yardımı olmadan yapamazdım sağolsun kırmadı yaptı, görüntü çok güzel aşamalara baktığım zaman bende buna benzer uygulamıştım ama bu kadar detaylı yazan olmadığı için bir çok yere soru sora sora malzemeleri aldık , inanın çok güzel anlatılmış uygulamada mükemmel bence düşünenleriniz varsa mutlaka buradaki aşamalara bakarak yapsın . Mutfak dekorasyonu olarak en ucuz ve görsel en zengin iştir mutfak dolabını boyama , yapanlara kolaylıklar dilerim

 53. Adile diyor ki:

  Mutfak dolabı boyamak güzel ve eğlenceli bir iş, bende yaptığım zaman çok hoşuma gitti , eşimin yardımı olmadan yapamazdım sağolsun kırmadı yaptı, görüntü çok güzel aşamalara baktığım zaman bende buna benzer uygulamıştım ama bu kadar detaylı yazan olmadığı için bir çok yere soru sora sora malzemeleri aldık , inanın çok güzel anlatılmış uygulamada mükemmel bence düşünenleriniz varsa mutlaka buradaki aşamalara bakarak yapsın . Mutfak dekorasyonu olarak en ucuz ve görsel en zengin iştir mutfak dolabını boyama , yapanlara kolaylıklar dilerim

 54. Adile diyor ki:

  Yorum çıkmayınca isim değişip yaptım meğer çıkmış yorum neyse kolay gelsin

 55. Hazal diyor ki:

  Detaylandırmanız gerçekten işimize yaradı sağolun

 56. Asmin diyor ki:

  başka bir yerdde bu tarz bir şey görmedim. Tebrikler başarılı bir içerik

 57. Rengin diyor ki:

  Harika detaylar vermişsiniz

 58. MELEK diyor ki:

  Babam bu fotoğraflara baktıktan sonra vazgeçtiği boyama işine başlama kararı aldı ve mutfağa girdi 🙂

 59. Leyla diyor ki:

  Boyama konusunda iş öğretir nitelikte

 60. Meryem diyor ki:

  Abim bu işin üstesinden gelir

 61. Seçil diyor ki:

  Öğrenci evine yapabilecegimiz tadilatlardan

 62. Gamze diyor ki:

  Gençler ellerinizden öper diyerek kuzenlerime pas attım Insallah yaparlsr

 63. Zekiye diyor ki:

  Böylesine detaylı anlatımı ve resimlerle destekli anlatımı ilk defa görüyorum. Etrafımda uygulayan oldu gerçekten bu yazıda yazılan noktalara dikkat edilmeli onlarda bariz hatalar oldu. Şimdi nerede hata yaptıklarını anlayabiliyorum. Mutfak dolabı boyama zahmetli ama iyi yapıldığında burada da görüldüğü gibi mükemmel sonuçlar alanlar var. Mutfak tarzınızı da beğendim oldukça başarılı tebrikler.

  • Admin diyor ki:

   Teşekkür ederiz mutfak dolabı boyama zevkli ve masrafı az olan bir iştir. Yardımcı olabileceğimiz noktalar olursa iletişim kurabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

 64. Ayşenur diyor ki:

  kuruması için epeyce bekledik ama hala ıslaklık var sebebi ne olabilir??

  • Admin diyor ki:

   Bu tür durumların olması için genelde iki sebep olur. Birincisi boyayı çok miktarda sürmüşsünüzdür. ( Boya atar atmaz beyaz olmasını beklemeyin katları attıkça beyazlaşacaktır az olsun ama yüzeye yedirin.) İkinci sebebi ise boyaya çok miktarda su katmış olabilirsiniz yukarıda yazımızda mevcut su katma bilgisi. Sorununuz yine de çözülmezse iletişim kurabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

 65. Hediye diyor ki:

  Mutfak dolabı boyama yazınızı okudum, oldukça güzel anlatmışsınız. Detayları resimlendirmeniz çok iyi. Ben de düşünüyorum yapmayı ama tek başıma üstesinden gelir miyim bilmiyorum. Annemin dolapları eskidi haliyle yapmak yerine boyamaya bakıyorduk. Deneyeceğiz bakalım artık dolap boyamayı.

 66. Kezban diyor ki:

  mutfak dolabı boyama işiniz çok güzel olmuş, öncelerden duymuştum ama gerçekten böyle sonuç alındığına ilk defa ikna oldum diyebilirim, çok güzel makale olmuş detaylara girmişsiniz. mutfak dolabı boyamayı artık bende düşünüyorum

 67. Berfin diyor ki:

  Gerçekten çok kolay duruyor. Bi cesaret geldi şu an

 68. Berfin diyor ki:

  Babam ve abim bugün boyadılar bu fotoğraflara bakarak çok teşekkürler

 69. Candan diyor ki:

  Gayet başarılı bir anlatım var. Tadilatların en basiti

 70. Sevtap diyor ki:

  Elleriniz dert görmesin bunu yapmak göz korkutuyor ama kolaylığı her yerden belli oluyor

 71. Sevcan diyor ki:

  Çok Güzel ya Ellerinize sağlık

 72. Nesrin diyor ki:

  Başarılı bir çalışma olmuş kutlarım

  • Emeline diyor ki:

   I want to thank you for the time you have made in composing this article. I am hoping the same totlauq-ipy blogpost from you in the future as well. In fact your creative writing abilities has inspired me to start my own blog now. Really the blogging is spreading its wings rapidly. Your write up is a good model of it.

 73. Meriç diyor ki:

  Bence buna bu kadar emek vermeniz çok hoş bir şey olmuş. Ellerinize sağlık.

 74. Merve diyor ki:

  Yok bunu görünce gözü korktu babamın boyamıyor :))

 75. Songül diyor ki:

  Başarılı olmuş. Ellerinize sağlık

 76. Burhan diyor ki:

  Zahmetli bir işti. Ancak gösterdiğiniz tekniklerle gayet zevkli bitti.

 77. Şafak diyor ki:

  Bence gayet açıklamalı olmuş. Evde bunu yapabilecek bir erkek bulunmuyor. Tek başıma yapabileceğim.

 78. Eflin diyor ki:

  Ellerinize sağlık. Çok yardımcı oldu.

 79. Mehtap diyor ki:

  çok güzel anlatılmış, bende yapacağım. Mutfak dolabı boyama zahmetli bir işmiş ama sonuç mükemmel. Resimlerden görülen sanki başka bir eve geçiş gibi, çok başarılı buldum. Bir çok yere baktım mutfak dolabı boyamayı böylesine detaylı ilk defa görünce yazmak istedim.

 80. Nurga diyor ki:

  Çok başarılı ellerinize sağlık .)

 81. Nusret diyor ki:

  Bu çalışma için sizlere çok teşekkür ederim. İşe yarar.

 82. Eda diyor ki:

  Detaylı gösterilen herşeye dikkatimi çeker. Ellerinize sağlık

 83. Eda diyor ki:

  Ellerinize sağlık çok güzel anlatılmış 🙂

 84. Didem diyor ki:

  Kendi işimi kendim görmeye alışık olduğumdan bu yazı epey iyi olmuş.

 85. Tutku diyor ki:

  Ya bu gerçekten çok iş görür.

 86. Zeliha diyor ki:

  Ellerinize sağlık gerçekten çok iyi

 87. Şehnaz diyor ki:

  Oldukça başarılı

 88. Bülent diyor ki:

  Bunu böyle detaylandıran elleriniz dert görmesin

 89. Serkan diyor ki:

  Abi bu nedir ya ellerinize sağlık

 90. Musa diyor ki:

  Hocam bu gerçek anlamda biz erkeklere yaramış. Haanımlar görüyor hemen boyayıver herif diyaloğu kuruluyor.

 91. Aylin diyor ki:

  Ayy ya harika olmuş. Bu gördüğüm en güzel detay 😀

 92. Aycan diyor ki:

  Oldukça iş gören bir yazı oldu. 🙂 Tebrikler

 93. Beyhan diyor ki:

  Eyvallah birader. Hiç bu kadar işime yarayan bir şey olmamıştı. Elinize kolunuza sağlık

 94. Lütfü diyor ki:

  Ellerinize sağlık. İşimize yaradı

 95. Muammer diyor ki:

  Usta bir çalışma gerçekten iş görür.

 96. Muhammet diyor ki:

  Harbiden hafta sonumu kutardınız

 97. Kerem diyor ki:

  Gözüm korkmadı değil hani

 98. Günnur diyor ki:

  Ya çok işimize yaradı

 99. Günnur diyor ki:

  Bunu yapmayı akıl eden insanın aklına sağlık

 100. Dilşah diyor ki:

  Bunu yapmayı akıl eden insanın aklına sağlık

 101. Nehir diyor ki:

  Bu yazıyı kitaplık versiyonuna göre uyarladıım. Çok güzel oldu kitaplığım

 102. Nisan diyor ki:

  Ellerinize sağlık birader. Çok iyi

 103. Sezer diyor ki:

  Bu işe yarar görseller ve anlatım tarzı için teşekkürler 🙂

 104. Rana diyor ki:

  Ellerinize sağlık keyifle boyadık resimlerden yardım alarak.

 105. Suzan diyor ki:

  Abicim çok işe bir yazı olmuş. Elleriniz dert görmesin.

 106. Ateş diyor ki:

  Evi boyamaya yeni başlamıştık bu yazı karşımıza çıktı dolapları boyamaya karar verdik.

 107. Aslı diyor ki:

  Çok güzel anlatmışsınız.Yalnız bir sorum olacak.Dolapların kapaklarını sökmeden boyasak olmaz mı? bi sorun yaşar mıyız?

  • Hediye diyor ki:

   Dolapların kapaklarını sökmeden boyarsanız birleşme yerleri boyasız kalır. Kapak her açılıp kapandığında görünebilir. Bu ihtimali en aza indiririm ve çok önemli değil derseniz deneyip tecrübenizi bizimle paylaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

  • Admin diyor ki:

   İyi günler. Hediye hanım olası sorundan bahsetmiş. İstek, soru ve önerileriniz için iletişime geçebilirsiniz. Mutlu günler dileriz.
   http://www.dugunhanem.com

 108. Eski kiracı, yeni ev sahibi diyor ki:

  Emeğinize sağlık. Boyama işlemi sonrasında vernik yada cila uygulaması yapılmasını tavsiye eder misiniz? İkinci sorumuz ise zamanla boyada kabarma, kalkma, dökülme vs. meydana gelir mi? Teşekkürler

  • Admin diyor ki:

   Merhabalar, eski kiracı yeni ev sahibi. Burada kullanmış olduğumuz boya üzerine vernik ya da cila uygulaması önermiyoruz çünkü boyada sararma yapıyor.
   İkinci sorunuza cevap verelim. Boya yapıldıktan sonra dökülme, kabarma ya da kalkma olmuyor gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Zaten bu tür yüzeyler çok suyla temas etmiyor ve etmemesi de gerekli kapaklarda kullanılan ağaçlar genelde yapısı itibariyle şişer ama boya bu olayda etken değildir.
   Biz teşekkür ederiz. Mutlu günler dileriz.

 109. esra1234 diyor ki:

  Merhabalar ben rich multi suface aldım dolaplarımı boyamak için. bir de vernik aldım boya sonradan atmasın kabarmasın diye. acaba bu marka boyada da mı sararma yapar vernik bir bilginiz var mı? çok teşekkürler şimdiden.

 110. Eski kiracı, yeni ev sahibi diyor ki:

  esral1234 bende boya sonrası sararmadan dolayı açıkçası biraz endişeliyim. Vernik yada cila yapıp tecrübe edenler inşallah cevap verir. Değişik markalarda boyalar mevcut. Hangi marka boya sonrası cila-vernik yapmak gerekir yada hangi marka boya vernik-cilasız kullanılabilir?

 111. Misafir diyor ki:

  Merhaba esra1234 aldığınız vernik türü nedir?? Burada benim bildiğim verniklerin boyaya uygun seçilmesi.

 112. Misafir diyor ki:

  Eski kiracı, yeni ev sahibi markalara pek takılma içeriği önemli su bazlı boyalarda vernik genelde sararma yapar , yukarıdaki anlatılan uygulamayı ben birebir yaptım aynen tuttu bir yıl oldu ne sararma ne kabarma ne de dökülme oldu. Dediğim gibi birebir yaptım bazen bir iki kat atıp bitti diyenler oluyor onlarda sorun olabiliyor. Tavsiyem yukardaki malzemeleri birebir almanızdan yana.

  • Eski kiracı, yeni ev sahibi diyor ki:

   Cevabınız için teşekkür ederim. Kararımı verdim. Mutfak dolaplarını boyayacağım. Şimdi aklımda banyonun fayanslarını boyayıp ara ara stencil ile şekil vermek.

   • Hasan diyor ki:

    Merhaba , bende fayansları boyadım hatta bu siteye yazmayı düşünüyorum , önceden bahsedince yazarsan seviniriz millet faydalanır dediler , hangi boyayı kullanacaksin belirledin mi

    • Eski kiracı, yeni ev sahibi diyor ki:

     Vernik olayına girmemek için. Polisan kullanacağım kapılar ve mutfak dolapları için. Fayansları nasıl boyadınız? Hangi boyayı nasıl uyguladınız.?

     • Hasan diyor ki:

      Polisan elegans kullandım. Fayansın üstüne önce astar attım sonra iki kat boya gayet iyi oldu ama zemin kaygan olduğu için darbelere pek dayanıklı değil. Suya ve neme asla sorun olmuyor sadece sert cisimler hızlı çarpınca boyayı kaldırabiliyor.

     • Admin diyor ki:

      Merhabalar, Hasan bey ve Eski kiracı, yeni ev sahibi öncelikle kolay gelsin.

      Yaptığınız uygulamaları resimleyerek ve yazarak bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Bu tür uygulamalar ülkemizde çok özenilen ancak az uygulanan uygulamalar olup örnek uygulamalar yeni insanlara kolaylık sağlayacak ve cesaretlendirecektir. Bu sebeple paylaşımlarınız ve sorularınız bizim için önemlidir.

      Mutlu günler dileriz.

      http://www.dugunhanem.com

 113. Eski kiracı, yeni ev sahibi diyor ki:

  Cevabın için teşekkür ederim Hasan.
  Sayın admin; biz evimizi yeni aldık ancak şu anda öğrenci arkadaşlar oturmaya devam ediyorlar. Demem o ki henüz bir tadilat yapmadım. Haziran ayının ortalarında ev boşalınca başlayacağım tadilata. Mümkün olan en az masraf ile güzel şeyler yapmak istiyorum. Kapıları (panel kapı), mutfak dolaplarını, mutfak duvarındaki fayansları ve banyo fayanslarını boyamak niyetindeyim. Mutfak dolaplarını iki renk boyamak istiyorum. Fayansları da boyadıktan sonra şablon kullanarak şekil vereceğim. Şimdi birkaç sorum daha olacak izninizle. Tecrübe eden arkadaşlar varsa inşallah cevap verirler.
  1-) Mutfak dolaplarını iki renk boyamak istiyorum. Beyaz renk için Polisan kullanacağım, diğer renk için hangi marka kullanabilirim?
  2-) Boya sonrası vernik ile ilgili (Kapı ve mutfak dolapları) birkaç farklı yorum okudum. Vernik yapanlar sonradan sararma yaptığını söylüyorlar. Bu vernik konusunda kararsız kaldım. Yapmalı mıyım, yapmamalıyım?
  3-) Banyo duvarları için kendinden yapışkanlı folyo tarzı duvar kağıdı kullananlar varsa eğer boyama ile kıyaslama yapmak adına bilgilendirme yapabilirler mi?
  4-) Mutfak tezgahını folyo ile kaplamayı düşünüyorum. Folyo kaplayan varsa (Kullanışlı mı, nereden yada hangi marka biraz daha sağlam ve uzun ömürlü olur) yardımlarını bekliyorum.
  5-) Son olarak boyanan fayanslar bembeyaz olacağı için fayans aralardaki dolgu yerlerine görsellik açısından herhangi bir işlem yapıyor musunuz?
  Biraz uzun oldu çok soru sordum ama kusura bakmayın.

  • Admin diyor ki:

   Merhabalar Eski kiracı yeni ev sahibi, ilk sorunuza biz cevap verelim. Polisana alternatif dyo hidrolüx boya mevcut ve renk zenginliği mevcut. Bu boyadan memnun kalan sayı azımsanamayacak kadar çok. Başka sitelerde kullanımı ve yorumları bulunuyor.
   İyi günler dilerim.

 114. Selman diyor ki:

  Çok hoşuma gitti bu yazınız. O kadar yerden fikir aldım ancak bu kadar açık ve güzel anlatana dek gelmedim. Teşekkürler. Bu arada eski kiracı yeni ev sahibi sizde denediniz mi , durum nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>