brokoli

Formda Kalmak İçin Kadınların Tüketeceği Besinler

Formda Kalmak İçin Kadınların Tüketeceği Besinler

brokoliÖzellikle kadınlar formda kalmak konusuna çok dikkat ederler bunun için yediklerine içtiklerine dikkat etmeye çalışırlar. Çünkü kadınlar doğaları gereği formda güzel ve bakımlı olmak durumundadırlar, bu makalemizde formda kalmak için özellikle kadınların neler tüketmesi gerektiğini deniyoruz. Daha çok cilt güzelliğine faydası olan meyve ve sebzelerin ve özellikle meyvelerin tüketilmesi gerekiyor. Ayrıca kadınların özel günleri olan ve regl adet dönemlerinde kaybetmiş oldukları kanı ve enerjiyi yeniden oluşturacak özel ve sebzelerin tüketilmesi gerekiyor.

Adet sancılarını hafifleten ve olası meme kanserine karşı kadınları koruyan faydalı besinlerin başında brokoli geliyor. Brokoli hem kadınlarınmuz kaslarını koruyor hem de diyet yaptıklarında kilo vermelerini kolaylaştırıyor. Ayrıca brokolinin Bir artısı daha var ki adet döneminde Rahim kaslarını rahatlatma özelliğine de sahip…

Bir başka meyvemiz olan muz son derece zengin potasyum içeriğiyle yine Rahim kaslarını koruyan ve rahatlatan adet sancılarını dindiren özelliklere sahip bir meyve… Ödem söktürücü meyvelerden biri olan greyfurt tüketimini de kadınların sık sık yapması yararlı olabilir. Özellikle orta yaş üstündeki kadınların diyabet şeker hastalığı potansiyeli yüksek olduğu için bu kadınların da Greyfurt portakal gibi turunçgilleri sık sık tüketmesi hem vücuttaki toksinlerin hem de ödemin atılmasında yararlı oluyor.

avakadoCilt güzelliğine önem veren kadınların mutlaka düzenli olarak yoğurt ve keçi sütü tüketmeleri uzmanlarca öneriliyor. Doğanın protein mineral ve vitamin kaynakları açısından en zengin tropikal meyvelerinden biri olan avokado yine kadınların vazgeçmemesi gereken besin kaynaklarından birisi. Zengin karbonhidrat içeriği ile haşlanmış patates özellikle diyet yapan kadınların vazgeçilmez besin kaynağı olmaya devam ediyor. Bel bölgesinde simit haline gelen yağların eritilmesi için yemeklerden sonra mutlaka taze sıkılmış domates suyundan bir bardak içmek hem cilt güzelliği açısından hem de fazla yağların atılması ve greyfurtselülitlerin düzeltilmesini yardımcı olan zengin içerikli domates suyunun tüketilmesi gerekiyor. Fazla yağlarını yakmak isteyen kadınların göz ardı etmemesi gereken zengin C vitamini ve lif içeriğine sahip olan kivinin tüketilmesi de çok önemli…

 

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>