göbek eritmek

Göbek Yağlarını Eritmek Neden Zor

Göbek Yağlarını Eritmek Neden Zor

Hepimizin ortak sıkıntısı olan göbek yağlarını eritmek zordur. Hatta en zor eriyen yağlar göbek yağlarıdır. Zayıflığın ve şişmanlığın ölçüsü olan göbek çevresindeki yağların birikmesi aynı zamanda karaciğer yağlanması anlamına da geliyor. Sağlığı tehdit eden bu durumdan kurtulmak için ne yapmak gerekiyor hep birlikte bakalım,

Göbek Yağlarını Eritme Yolları

Öncelikle göbek yağlarını eritmek için göbek odaklı özel egzersizler yapmanız gerekiyor. Bu egzersizler mekik ve karın kaslarını çalıştıran egzersizler olmalıdır. Stresli insanlarda aşırı salgılanan kortizol hormonunun göbek yağlarını arttırdığı bir gerçek. Bu nedenle daha az stresli bir yaşam yürütmeye bakın. Stes ve gerginlik biz insanların doğal programına uyumlu olmayan bir negatifliktir. Göbek yağlarının erimesini istiyorsanız bol bol su içip tempolu yürüyüşler de yapmalısınız. Göbek yağları kolay kolay eriyecek yağlar değildir. Biraz daha özen irade ve çaba ister.

Günde Ne Kadar Su İçmeliyimkilo-vermek-karikatür

Bir insan ortalama olarak günde 2 litre su içmelidir. Egzersiz yapan bir insan ortalama 2.5 litre su içebilir. Az miktarda içilen su koyu idrar rengine neden olur, tam ölçüde su içenlerde idrar açık renkte olur. Ama hızlı kilo verme aşamasında yağ yakmanın da bir belirtisi koyu ve kötü kokulu idrardır. Uyku düzeninizi sağlamak da sağlıklı yaşamın bir parçasıdır. Uykularınız düzensiz ise gece atıştırmaları da yapıyorsanız göbek yağlarınız hızla oluşmaya başlayacaktır. Bol bol lifli meyve ve sebze tahıl ürünleri tüketebilirsiniz. Ama rafine şeker ve beyaz ekmeğe hiç bulaşmadan 1 ay dayanabilirseniz göbek yağlarınızın hızlı bir şekilde kaybolduğunu göreceksiniz. Gece en az 8 en çok 9 saat uyku uyuduğunuzda vücudunuzda bir takım kimyasal olaylar gerçekleşir. Örneğin Leptin hormonu adı verilen bir hormon, insülin salgılanmasını durdurur ve o gün depolanmış fazla enerjiyi yağ olarak depolanmaktan kurtarır, enerji olarak harcar. Leptin hormonu zayıflamak isteyen insanların dostudur.

Hızlı Kilo vermek yerine Yavaş Kilo Verin

Hızlı kilo vermek için uygulanan programlar safra kesesi taşlarının oluşumunu da hızlandırır. Bu nedenle yavaş yavaş kilo vermek gerekir. 10 kg fazlanız varsa bunu 1 ayda değil 5 ayda vermeniz sizin için daha yararlıdır. Çünkü safra taş oluşumu bu şekilde önlenmiş olur.

 

 

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>