nlp-teknikleri-ile-zayiflama

NLP Teknikleri ile Zayıflamak

NLP Teknikleri ile Zayıflamak

NLP teknikleri son yıllarda çok büyük ilgi gören ve başarılı sonuçlar veren tekniklerdir. Richard Bandler ve arkadaşı tarafından ortaya atılan bu teknikleri tüm dünyaya yayan insan ise Antony Robbins’tir. İlerlemiş yaşına rağmen içinde barındırdığı enerji, konuşma isteği, motivasyon ve etrafa yaydığı pozitif enerji ile fakir ve şişman bir insan iken şimdi 500 milyon dolar parası olan ve okyanusa bakan bir şatosu olan zengin ve saygın bir adam oldu. Antony Robbins tek bir odada yıllarca yaşamış yoksul ve şişman bir adam iken ne yapacağını bilmez halde hayatın onu savurduğu yerlere sürüklenen ve direnç göstermeyen bir insandı. Kitaplarında anlattığı hayat hikayesine göre, Robbins şişman ve beş parasız biriydi. Hayatından hiçbir şekilde memnun değildi.  Böyle bir hayattan kim memnun olur ki? Bunu değiştirmek için zaman zaman zayıf girişimlerde bulunduysa da bu girişimleri sonuçsuz kalıyordu. Ta ki NLP kursuna kaydolup tüm hayat enerjisini bakış açısını ve davranışlarını değiştirene dek…

Antony Robbins Nasıl Kilo Verdi

Antony Robbins NLP kurslarına katılarak birkaç hafta içinde öğrendiklerini hevesle uygulamaya başladı. Anlattıklarına göre Robbins kilo vermek için bu teknikleri uyguladı.3-6 ay arasında 30 kilo zayıflayan Robbins kısa sürede fit bir görünüme kavuştu. Anlattıklarına göre canı her kızartma istediğinde, zihnine gelen bu görüntüleri çöpe gönderiyor ve onların yerine 6 ay sonraki fit görünümünü getiriyordu. Hayal ettiği zayıf, yakışıklı, uzun boylu Antony’nin resmini yemek saatlerinde zihin ekranına getiriyor, ve böylece yuttuğu lokmaların sayısını azaltıyordu. İştahı kapanıyor ve 6 ay sonraki fit görünüme kavuşmanın hayali ile doyuyordu. 6 ay sonra bu tekniklerin işe yaradığını bizzat kendi vücudunda gören Antony Robbins teknikleri insanlara anlatmaya başladı. Canınız yemek ve abur cubur istediğinde, kilo vermiş halinizi gözlerinizin önüne getirin. Herkesin imrenerek baktığı o kişi mi olmak istersiniz, yoksa şimdiki gibi bir yağ tulumu olmaya devam mı edeceksiniz? Bu cümleler dinleyenleri hayran bırakıyor motivasyonlarını arttırıyordu. NLP teknikleri ile yani zihin ekranına gelen görüntüleri değiştirme yeteneği ile kilo vermek de mümkündü, bakış açısını değiştirerek zengin olmak da…

Antony Robbins Kilo Vermeyi Başarmasaydı

Eğer Antony Robbins kilo vermeyi başarmasaydı hayatının kaderini ve binlerce insanın kaderini değiştirecek bu teknikleri yayamazdı. Fakat bunu başarmamış olması, NLP tekniklerinin işe yaramadığı anlamına gelmiyor. Antony’nin başarılı olmadığı anlamına geliyor. Fakat Antony gibi bu teknikleri uygulayan herkes kısa zamanda kilo vermeyi başardı. Alkolikler alkolü bıraktı. İş hayatında başarısız olanlar “modelleme” tekniği ile iş hayatında başarılar elde ettiler. Şişman bir insan canı yemek çektiğinde, zihninin kontrolünü ele aldı ve 6 ay sonraki fit vücudunu hayal etti. İştahı kapandı ve gittikçe daha az yemek yemeye başladı. Az yedikçe kilo verdi, kilo verdikçe motivasyonu arttı ve daha az yedi. Hedefe çabucak ulaşan insanların sayısı yüzbinleri buldu.

Kararlarınız Hayatınızı Değiştirir

Eğer bir konu hakkında bir düşünce geliştirdiyseniz tüm dünya size karşı olabilir. Fakat siz düşüncenizde diretirseniz tüm dünyanın önünüzde eğildiğini görürsünüz. Bu biraz zaman alabilir ama kararlılık zedelenmediği sürece her konuda başarı kaçınılmazdır. Karar vermenin çok güçlü olduğunu vurgulayan NLP teknikleri, hayat değiştirici kararlar alındığında karşılaşılan güçlüklerin sadece basit birer engel olduğu düşünüldükçe ve her engel aşıldıkça motivasyonun daha da arttığını öğretiyor. Karar vermenin yeterli olmadığını aynı zamanda eyleme geçmenin de gerekli olduğunu vurgulayan bu öğreti, karşılaşılan başarısızlıklardan ders alınarak ilerlemeye devam edilmesi gerektiğini öğretir. Başarı sadece zamanla ilgili bir soruna indirgenir. Er ya da geç başarı kaçınılmaz olur.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“NLP Teknikleri ile Zayıflamak” için bir cevap

  1. Umut diyor ki:

    bir çok konuda olduğu gibi iş kafada bitiyor. kararlı bir şekilde ben zayıflayacağım diyen bir kişi zayıflar. kararlı olmak lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>