sağlıklı-beslenme

Sağlıklı Beslenmek Ve Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Beslenmek Ve Sağlıklı Yaşam

sağlıklı-beslenmeSağlıklı yaşamak için diyete dikkat etmek dediğimizde sağlık kelimesini göz ardı etmeden genel bir bakış açısı ile bakmak gerekiyor. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak demek sağlıklı bir ruh haline de sahip olmak demek olmayabilir. Dünya Sağlık Örgütü sağlıklı olmayı tanımlarken bedenen ve Ruhen iyilik hali olarak tanımlıyor.

Beden Sağlığı Tek Başına Yeterli Değil

Beden sağlığınız iyi olacak diye sadece haşlanmış brokoli haşlanmış patates haşlanmış kabak yiyerek ve çorba içerek zayıflayanlar psikolojik doyumu da düşünmek zorundadır. Diyetin sağlıklı beslenmenin üzerindeki rolü büyüktür ancak sağlıklı olmak demek ruh sağlığını da ilgilendiriyor. Söz gelimi zor bir diyet programının başarı ile bitirdiğinizde ve yeniden diyet sonrası eski yemek alışkanlıklarınıza döndüğünüzde o diyetin hiçbir faydası olmuyor. Verilen kiloların yerine daha çok kilo almak tehlikesi ortaya çıkıyor.

Sevmiyorsanız Diyet İşe Yaramaz

Kişilerin bireysel ihtiyaçlarına göre hem beslenmesi lazım hem bedenini beslemesi lazım yani yedikleri şeylerden keyif almaları şart. Eğer bir diyete isteksiz başladıysanız büyük ihtimalle yarım bırakırsınız veya bitirince yeniden eski yemek alışkanlığına dönersiniz. Verdiğiniz 10 kg bu kez 20 kg olarak geri döner.

Karnımız Mı Aç Yoksa Kafamız Mı Aç

Bünyemiz yemek ihtiyacı hissetmediği halde psikolojik bir boşluğu doldurmak için tıka basa yiyen insanlar var. Bunların vardığı yer Obezite… Bu nedenle kilo vermek ve diyet yaparak zayıflamak için yüksek bir moral ve motivasyon-kararlılık lazım. Zayıflama işinin kafada başlaması ve bitmesi gerekiyor. NLP ustalarından biri olan Antony Robbins aşırı kilolu biri olduğunu ve fakir bir hayatsağlıklı-yaşam sürdüğünü belirtiyor. Bir gün ince bir görünüme kavuşmak istemiş ve buna tam olarak karar vermiş. Patates kızartmaları ve hamburgerleri canı çektiğinde, zihnindeki görüntüleri o ince belli hayalindeki Antony’ye çevirmiş. Böylece iştahı kapanmış Her seferinde bunu deneyen Antony birkaç ay içinde filinta bir adam olarak kilo vermeyi başarmış. Canı yemeğe saldırmak istediğinde duruyor ve , ilerideki zayıflamış fit görünümlü hayali resmini zihnine getiren Antony Robbins bu şekilde zayıflama ve kilo vermeyi kafasında başarmış birisi. Şimdi seminerler vererek her şeyin zihinde başlayıp bittiğini ve zihnin programlanabileceğini öğretiyor. Sağlıklı kilo vermek yeterli değil, sağlıklı bir ruh halinin de olması gerekiyor.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Sağlıklı Beslenmek Ve Sağlıklı Yaşam” için bir cevap

  1. Uğur diyor ki:

    Sağlıklı beslenmek ve bu bağlamda kilo verebilmek için insülin direnci çok önemli bu konuya dikkat edilmeli ayrıca kalori değeri yüksek gıdalardan uzak durulmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>