tempolu-yuruyus

Sağlıklı Kilo Vermek

Sağlıklı Kilo Vermek

Aşırı kiloları olan binlerce insan yeryüzünde gittikçe artan bir obezite kitlesi oluşturuyor. Bu insanlar Obezite hastalığı nedeniyle potansiyel olarak Kronik hastalıklara yakalanma riski taşıyorlar. Bu hastalıklar arasında kalp hastalıkları, damar hastalıkları, şeker hastalığı, yüksek tansiyon önde gidiyor. Kronik hastalıkların tedavisi için milyonlarca dolarlık sağlık harcamaları yapılıyor. Oysaki bu sağlık harcamalarına gerek kalmadan fazla kiloları vererek işkence çekmekten kurtulmak mümkün…

saglikli-zayiflamaKilo Vermekle Sağlıklı Kilo Vermek Arasında Fark Var

Kilo vermek, zayıflamak ve forma kavuşmak daha sağlıklı bir yaşam sürdürmek için gereklidir. Fakat kilo vermek ile Sağlıklı kilo vermek kavramları arasında çok fark var. Öyle ilginç diyetler var ki yediğimiz besinleri tamamen kısarak ve harcadığımız kalorileri arttırarak kısa zamanda ama sağlıksız bir şekilde kilo vermemize sebep olabiliyor. Ama bir süre sonra bu kiloları fazlasıyla yeniden alabiliyoruz.

Her Diyet Uygulanmamalı

Bu nedenle önünüze gelen her diyeti uygulamak sağlık açısından yararlı değildir. Kilo vermek için özel bir diyet programı uygulamaya da gerek yoktur. Sadece ana hatlarıyla bazı önemli noktalara dikkat etmek ve biraz iradeli davranmak yeterli olacaktır. Örneğin Sağlıklı kilo vermek isteyen her insan mutlaka hayatından rafine edilmiş şekeri, tuzu ve beyaz ekmeği çıkarmalıdır. Bu zararlı besinler tüketilmediği müddetçe kilo almanıza imkan yoktur. Hatta enerji olarak depolanan bütün yağlar bu süreçte yavaş yavaş verilmeye başlanacaktır. İkinci olarak dikkat edilmesi gereken en önemli konu her sabah iyi bir kahvaltı yapmaktır. Mutlaka sabah uyandığınızda vitamin mineral ve proteince zengin sizi enerjik ve zinde tutacak bir kahvaltı yapmanız gerekiyor.

Zayıflamak İçin Aç Kalmak Zorunda Değilsiniz

Ara öğünlerde bir meyve tüketebilirsiniz, zayıflama süreci uzun bir zamana yayılsa daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bu makalemizde yer vereceğimiz en önemli püf noktalarına dikkat ederek uzun süreçte sağlıklı kilo vermeniz mümkün olacak.

Önerilerimiz arasında mutlaka her gün yetişkin bir insanın iki buçuk litre su içmesi gerektiğini hatırlatmak var. Ayrıca tatlandırıcı ile yapılan besinler, fast food yiyecekler ve kızartmaları tamamen hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Hemen enerjiye dönüşen ve glisemik indeksi yüksek olan karbonhidratları azaltmanız gerekiyor. Bunun yerine protein ağırlıklı beslenmeye yönelmeniz gereklidir.

Vücut İlk Olarak Karbonhidratları Harcar

Vücudumuz ilk olarak karbonhidratları enerji olarak kullanmaya programlıdır. Eğer vücutta karbonhidrat bulamaz ise bu kez yağları harcamaya başlar. Eğer vücutta yağ da bulamaz ise proteinleri sömürmeye başlar. Bu nedenle aşırı yağlardan kurtulmak isteyenlerin vücuda harcayacakları karbonhidrat malzemesini vermemesi gerekiyor. Vücutta karbonhidrat kalmadığında vücut hemen yağlara saldıracaktır. Bu nokta çok önemli bir noktadır. Kolay kilo vermek için size önerdiklerimizi yerine getirdiğinizde sağlıklı kilo vermek mümkün olacaktır. Üçüncü olarak dikkat edilmesi tempolu-yuruyusgereken en önemli konuların başında günlük sabah ve akşam 1 saat tempolu yürüyüş ve egzersiz yapma zorunluluğudur. Tempolu yürüyüşler kalp sağlığımızı koruduğu gibi vücuttan toksinleri atmanıza yardımcı olur. Uzun bir yürüyüş sonrasında güzel bir banyo yaparak vücudumuzdaki bütün zararlı toksinleri atabilirsiniz. Son olarak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise akşam yemeklerini kesinlikle erken yemenizdir.  Böylece leptin hormonunun insülini durdurmasını ve depolanmış yağları hemen enerji olarak kullandırmaya başlamasına izin vermiş olursunuz.

Sağlıklı Yaşamak İçin

Sonuç olarak sağlıklı kilo vermek yolunu izleyerek uzun süreçte ve sağlıklı olarak yavaş yavaş kilo vermeniz tüm organlarınıza zarar vermeden aşırı kiloların yükünden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Yukarıda anlatılanları uygularsanız 6 ay içinde 15 kilo vermeniz garantidir. Yemeklerinizi yerken hemen ve hızlı bir şekilde tüketmeyin ve lokma aralarında su içerek midenizin hacmini genişletmeyin. Gece atıştırmalarından uzak durun.

Sağlıklı yaşamlar dileriz.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Sağlıklı Kilo Vermek” için 2 cevap

  1. Hakan diyor ki:

    sağlıklı vücut ve zihin için spor şart. kilo da vermek sağlığa çok yararlı.

  2. Adnan diyor ki:

    Sağlıklı kilo vermek için öncelikle şunu bilmek gerekir kilo verirken sadece yağ kütlesinden kurtulmak gerekir kastanda kaybetmeye başladığınız an vücut direnciniz düşecektir ve güçsüz kalacaksınız. Bu bakımdan kilo vermeye başlarken sadece yağdan verilmesine özen gösterilmelidir. Bu bakımdan da bilinenin aksine ağırlık egzersizleri yapmak oldukça faydalı ve en etkili kardiyo egzersizlerinden biridir. Bu durum sadece erkekler için değil kadınlar içinde geçerlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>