karma-gelin-cicegi

Karma Gelin Çiçeği

Karma Gelin Çiçeği

Türü: İthal kumaş
Renk: Mor, krem, gülkurusu, pembe, çok renkli
Ara Malzemeler: Bir miktar farklı ebatlarda yaprak, küçük çiçekler, cipso türleri
Tutma Yeri: Krapon kâğıdı ile sarılı
Ekstra Malzemeler: Tercihinize göre doğal rafya yapılabilir, renkli şifon ve saten kurdeleler ile sarılabilir.

Birçok bayan karışımı sever. Renklerin ve çiçeklerin karışımıyla oluşan modeller kişisel özelliklerimizi yansıtır. Ayrıca duygu yüklemesi açısından da harmanlanan çiçekler azımsanmayacak kadar önemlidir. Sevgi, mutluluk, aşk hatta nefret anlamlarını yükleriz harmanlarımıza ama esas olanı mutluluğu baz alarak yola çıkıyoruz bu gün.

Sizlerin beğenisine sunacağımız karma gelin çiçeğinde özellikle gözünüze çarpacak olan renk gül kurusudur. Evet, genel olarak kullandığımız gül kurusunda seçimimiz şakayık çiçeğinden yana oldu.

Gelin çiçeklerinde şakayık modeli çiçeğin ayrı bir albenisi oluyor. Tabi haliyle şakayık çiçeğinin yanında olmazsa olmazı olan güllerde tercihimiz krem ve pembeden yana oldu. Tüm bu bahsettiğimiz şakayık ve gül çiçeklerinde ebat olarak büyük boylara yer verdik. Aynı şekilde uyum açısından önemsediğimiz ortancalarda renk seçimimiz çiçeklerde olduğu gibi pembe ve gül kurusundan yana oldu. Böylelikle karma gelin çiçeğinde bütünlük sağlanırken görünüm olarak da estetiği yakalamış olduk. Karma gelin çiçeğimizde detaylara baktığımızda farklı türde cipsolar göze çarpmaktadır. Cipsolar çiçekleri bütünleyici özellikte olup harmanlanan gelin çiçeğinin görünümü de kuvvetlendirmektedir. Karma gelin çiçeğimizin aralarında yine küçük tomurcuk güller bulunmaktadır. Bunun ile büyük küçük karışımı bir gelin çiçeği oluşturduk.

Karma gelin çiçeği modelimizde tutma yerini krapon kağıdı ile sarıp bıraktık. Sizler tercihinize göre doğal rafya kullanabilir ya da kurdeleler ile buket uyumunuzu güçlendirebilirsiniz. Karma gelin çiçeğini nişan, düğün, kına ve dekorasyon gibi fikirlerinizde kullanabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

Bu yazı Güzeldere Çiçekçilik tarafından hazırlanmıştır.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Karma Gelin Çiçeği” için 8 cevap

 1. Ayten diyor ki:

  Bunu salonda bu şekilde tutabilir miyim acaba, bir de gün batımı çektiğiniz resim ile epey beğendim. Çok güzel bir çalışma olmuş.

 2. Hatice diyor ki:

  Tam da kızımın fotoğrafının yanına koyacağım 🙂

 3. aysu diyor ki:

  bence bunu alıp hem kınada hemde evde hatıra olarak saklayabilirim

 4. Şeval diyor ki:

  çok hoş çiçek ellerinize sağlık

 5. Aysu diyor ki:

  arkadaşımla çok beğendik 2 adet sipariş veriyoruz ellerinize sağlık

 6. Fatmanur diyor ki:

  resimlerde çiçek gerçekten çok güzel gözüküyor

 7. Esma diyor ki:

  Çok güzel duruyor. GErçekte de aynı etkiyi bırakcak mmı ki?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>