mor-gelin-cicegi

Mor Gelin Çiçeği

Mor Gelin Çiçeği

Türü: İthal kumaş
Renk: Mor, krem, somon
Ara Malzemeler: Bir miktar farklı ebatlarda yaprak, küçük çiçekler, cipso türleri
Tutma Yeri: Doğal rafya ile sarılı
Ekstra Malzemeler: Tercihinize göre doğal rafya farklı şekillerde yapılabilir, renkli şifon ve saten kurdeleler ile sarılabilir

Mor her tonuyla beğeni toplamaktadır. Hayatımızda mutlaka açığıyla koyusuyla yer edinmiştir. Bazen bir tabloda bazen mobilyada bazen dekorasyonda bazen de buketimizde mutlaka yer verdiğimiz mor rengi büyük hayranlık uyandırmaktadır. Bizler de bu mor rengini buketlerimizde sıkça kullanarak anıyoruz.

Bu gün bahsedeceğimiz model mor gelin çiçeği. Adından da anlaşılacağı gibi mor rengine tonlarıyla değinip farklı modellerle destekledik. Böylelikle güzel bir sonuca ulaştık. Özellikle kullandığımız mor laleler ben buradayım diyor. Lalelere çok yakışan bu rengimizi küçük şakayık modelleriyle destekledik. Mor rengini açığıyla koyusuyla işledik bu modelimizde. Farklı türdeki çiçekler buketimizi kuvvetlendirmektedir. Mor rengini vurgulama açısından geri planda kullandığımız krem rengi çiçeklerde de küçük boy şakayık seçimini kullandık. Geçiş rengi olarak somon rengine yer verdik yine burada küçük şakayıklara yer verdik.

Mor gelin buketimiz genel olarak küçük çiçeklerle oluşturulmuştur. Ayrıca aralarda kullandığımız renkli cipsolarda da bu renklere yakın tonlar kullanılarak bukette bütünlük sağlanmıştır. Yine aynı şekilde doğallığın bir parçası olan yapraklara büyüğü küçüğüyle yer verdik. Yapraklarda dikkatinizden kaçmayacak şekilde yeşilin birkaç tonunu kullandık.

Mor gelin buketi modelimizin tutma yerini doğal rafya ile yaptık. Kurdele şeklinde bağlayıp bitirdik. Buketimizde kurdelelere yer vermedik. Sizlerin beğenisine göre eklenebilir. Mor gelin buketimizi başta nişan olmak üzere dekorasyon amaçlı kullanabilir ayrıca düğün, kına gibi özel günlerinizde tercih edebilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

Bu makale Güzeldere Çiçekçilik tarafından hazırlanmıştır.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Mor Gelin Çiçeği” için 3 cevap

  1. Berk diyor ki:

    eşşiz bir çiçek nişan için düşünüyoruz

  2. Binnur diyor ki:

    Çok güzel olmuş

  3. Burak diyor ki:

    Hocam gerçekten çok etkileyici bir çiçek nişanlımla çiçek arayışındaydık sanırım beğenebileceği bir şey bulduk.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>