pastel-gelin-cicegi

Pastel Gelin Çiçeği

Pastel Gelin Çiçeği

Türü:  İthal kumaş
Renk: Mor, krem, pembe, somon renkleri ve tonları
Ara Malzemeler: Bir miktar farklı ebatlarda yaprak, küçük çiçekler, cipso
Tutma Yeri: Krapon kâğıdı ile sarılı
Ekstra Malzemeler: Organize kurdele, saten kurdele ve doğal rafya tercihe göre

Özellikle son yıllara damgasını vuran ve ilerde de epeyce tutulacağa benzeyen renklerin geneli pastel tonlarıdır. Pastel renkler arasında özellikle açık tonda olanlar daha fazla beğeni toplamaktadır. Evlerimizde mutlaka bir yer bulmuştur pastel tonları.

Bu gün sizlere tanıtacağımız pastel gelin çiçeği bu rengi sevenlere oldukça iyi bir alternatif olacaktır. Pastelin hafif tonlarını kullanarak oluşturduğumuz gelin çiçeğinde genelde gül modeline ağırlık verdik. Açık güller birçok kişinin beğenisini almıştır. Mor, pembe ve krem tonlarındaki açık güller bir araya getirilirken aralarına serpiştirdiğimiz küçük fındık güller ve ortancalarla buketimizi destekledik. Tüm bu çiçekler kullanılırken renk uyumu açısından dikkat edilerek seçilmiş ve bir araya getirilmiştir. Ayrıca genelde bu serilerde kullandığımız gibi aralarına büyük boy şakayık koyarak modelimizi pekiştirdik. Yeşillikler ve küçük cipsolar kullanarak çeşitlilik kazandırdık.

Pastel gelin çiçeğinde kullanılan tutma yeri malzemesi krapon kâğıdıdır. Ancak bu şuan için tercih edilmiştir. Bunu yerine organize kurdele tercihi daha isabetli olacaktır. Doğallık olsun derseniz her zaman önerdiğimiz gibi doğal rafyayı tercih etmelisiniz. Bunlar sipariş hazırlanırken tercihe göre şekillenebilmektedir. Bu modelimizi düğün, nişan ve kınada tercih edebilirsiniz dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz.

Mutlu günler dileriz.

Bu yazı Güzeldere Çiçekçilik tarafından ele alınmıştır.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Pastel Gelin Çiçeği” için 5 cevap

 1. Elif diyor ki:

  Sitede gezdikçe kararsız kalıyorum 😀

 2. Rafya diyor ki:

  Tercihe göre olması çok güzel

 3. ayşe diyor ki:

  pastel renkler gibi aynı yapılış aşamasını bilmiyorum ama çok emek harcanan bir çiçeğe benziyor hakikaten

 4. Beril diyor ki:

  çiçeğin yanındaki mumluk ile harika uyuşmuş renkleri çok iyi

 5. Esma diyor ki:

  çiçeklerin her biri ayrı güzellikte çok kararsız bırakıyosunuz bizi 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>