tullu-gelin-cicegi

Tüllü Gelin Çiçeği

Tüllü Gelin Çiçeği

Türü: İthal kumaş
Renk: Kırmızı, beyaz
Ara Malzemeler: Tomurcuk cipso
Tutma Yeri: Tül ile sarılı
Ekstra Malzemeler: Tercihinize göre doğal rafya yapılabilir, renkli şifon ve saten kurdeleler daha fazla kullanılabilir

Günümüzde her alanda olduğu gibi gelin çiçeği alanında da fabrikasyon çiçekler üretilmekte ve kullanılmaktadır. Öncelerden tamamen el emeğine dayalı ürünler varken şimdi bu tarz ürünlerin üretilmesi hem standartlaştırıyor hem de görselleştiriyor. Genelde canlı çiçeklerde olduğu gibi güle öncelik verilirken şakayık, lale ve papatya arka arkaya takip ediyor.

Bu gün sizlerle paylaşacağımız modelimiz tüllü gelin çiçeği. Aslında birçok modelde tül kullanılıyor ama biz bu model için bu ismi ayırdık. Tüllü gelin çiçeği isminden de anlaşılacağı gibi tutma yeri tül ile yapılırken tüle de şekil verilmiştir. Tüllü gelin çiçeğinde amacımız arka planda tülü tutarak papatya modelimizi ön plana çıkarmak. Bu model biraz eski olup papatyalar daha basit düzeydedir. Çiçek olarak tek tip papatyaya yer verirken ebat olarak büyüklü küçüklü kullandık. Papatyaların ortasında bariz sarı rengi kullanılırken dış kısımlarında iki renk seçtik. Kırmızı papatyalar gayet kibar görünmektedir. Esas olarak kullandığımız beyazı vurgulamaktadır. Beyaz rengi papatyalarımız yoğunlukta olup aralarda yer yer tomurcuk cipsolara rastlamaktasınız.

Tüllü gelin çiçeğinin tutma yeri tül ile sarılmış olup dış kısma doğru uzamaktadır. Ayrıca kırmızı şifon kurdele kullanarak buketimize uyum sağlanmıştır. Bu modelimizi özellikle düğünde tercih edebileceğiniz gibi kına ve nişanda da kullanabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

Bu yazı Güzeldere Çiçekçilik tarafından yazılmıştır.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Tüllü Gelin Çiçeği” için 7 cevap

 1. Safiye diyor ki:

  papatya çiceklerini çok severim bu buketde de gerçekten çok hoş durmuş

 2. Sevda diyor ki:

  ilk görüşte aşk bu olsa demek. hemen sipariş veriyorum

 3. ayşe diyor ki:

  etrafındaki tüller daha bi güzelleştirmiş çiceği

 4. papatya diyor ki:

  papatyalı en sevdiğim

 5. Saniye diyor ki:

  tam bir efsane tek kelimeyle çok beğendim yarın arayacağım

 6. zeynep diyor ki:

  bence evin bir köşesine daha yakışacak bir çiçek

 7. Kübra diyor ki:

  Papatyaları daha çok seviyorum ya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>