aşk-nedir

Aşk Nedir

Aşk Özgürlüğü Sever

Tarihi boyunca binlerce Şair Ressam heykeltıraş yazar ve sanatçı ruhu taşıyan binlerce insan; bilgeler ve düşünürler aşkın gerçek tarifini anlamaya vermeye çalışmışlardır. Milyonlarca farklı bakış aşk-nediraçılarından farklı Aşk tanımları ortaya çıkmış olmasına rağmen Henüz hiç kimse Aşkın gerçekte ne olduğunu kesin olarak tanımlayabilecek kapasitede değil. Yalnız bugüne kadar aşk nedir sorusu üzerinde duran derin düşünürlerin çok önemli birkaç tespiti mevcut bu tespitler arasında Aşkın hapsedilmeye tahammül edemeyeceği ve sahiplenmeye boyun eğmeyeceği kesin olarak söylenebilir. Aşk adeta bir kelebek gibi şanslı İnsanların hayatına gelir konar ve kalıcılığı kesinlikle Garanti değildir.

İlişkilerde Aşk Nedir

Aşk yıllarca devam edebileceği gibi birkaç gün içinde de hayatınızı tamamen terk edebilir. Aşk özgürdür. Aşk gelişmektir ve olgunlaşmaktır. Aşk kucaklamayı ve hoşgörüyle karşılanmayı sever. Aşk hiçbir engel tanımaz. Gerilimden hoşlanmaz. Çok narindir. Taraflar karşılıklı olarak derin bir aşk yaşadıklarında daha doğrusu aşkın Sonsuz Okyanus içine daldıklarında birbirlerinden başka hiçbir şeyi görmezler. Bu durum mantığın tamamen iptal edilmesi sonucunu doğurmaktadır. Bu nedenle Aşkın çok ağır bedelleri olabilir. Her birliktelik ya da ilişki aşkı barındırmaz. Çok nadir ilişkilerde iki taraflı aşk vardır. Bazen bir insan karşı cinse tutku ile bağlanır ve onu elde etmesi imkansızlaştıkça aşkı daha da derinleşmeye başlar. Tek taraflı aşka tutulanlar da talihsiz olarak nitelenebilir. Çünkü bu kadar saf ve temiz duygularla karşı cinse bağlanan birisi, hak ettiği ilgiyi ve aşkı alamayabilir.

Aşk Egoyu Öldürüraşk

EGO en büyük düşmanımız olmaya devam ediyorken onu bertaraf edebilecek tek güçtür Aşk… Derinlemesine birbirlerini seven iki insana baktığınızda Onların tek bir ruh olarak düşündüklerini konuştuklarını ve hareket ettiklerini fark edersiniz. Sanki biri olmadan diğerinin hiçbir anlamı de değeri yoktur. Gerçekten aşık olan iki insan birbirlerine tüm özel dünyalarını açarlar. Onlar arasında ego (tüm negatif duygular) yoktur.

Aşk Başka Duygularla Karıştırılabilir

Fakat aşkın hoşlanmak/ beğenme ile karıştırılmaması gerekir. Aşk sizi bulduğunda ayaklarınızın yerden kesildiğini hissedersiniz. Sizin gözünüzden sevgilinizi hiç kimse bu kadar ayrıntılı ve derinlemesine algılayamaz aynı şekilde karşı tarafta sizi bu kadar derinlemesine algılar ve anlar. Beraber geçirilmeyen tüm zamanlar değersiz zamanlardır. Bazı insanlar fiziksel güzelliğe bakarak derin bir hoşlanma duygusu içine girerler ve bu duyguyu Aşk ile karıştırırlar. Fiziksel güzellik zarar gördüğünde aradaki bütün elektrik kaybolur. Bu duygu sadece hoşlantıdır. Kesinlikle aşk ile ilişkili değildir. Aşk fiziksel görünümün değişmesi ile değişmez.

Aşk Hesap ve Kitap Bilmez

Aşk hesapları sevmez. Kuralları dinlemez. Ve aşk her zaman Herkesin başına gelmez. Mantığı ile hareket etmeyi seven insanlar daha az cesur olurlar. Ama aşkın büyük bir bölümü deli cesareti de barındırır. İki gerçekten seven arasında aşkın barınabilmesi için sahiplenme duygusu iki taraflı olarak yok edilmelidir. Karşı tarafı sahiplendiğinizde ona sınırlar çizersiniz. Aşk sınırları kabul etmez. Zaman zaman aşık olduğunuz insan tek aşına veya ayrı kalmayı isteyebilir. Onun bu isteğine saygı duymak aşkı beslemek demektir. Uzun yıllar boyunca Aşık kalabilmek ise çok aşk-karikatürzordur. Varlığın kökeninde büyük bir değişime yol açan aşk kaybolduğunda onu bir daha geri getirmek ise hiç mümkün olmaz. Aşk hesap kitap bilseydi Kerem’in Aslı için dağları delme cesareti ve girişimi ortaya çıkmazdı. Ya da Mecnun’un çöllere düşmesi dilden dile asırdan aşıra dolaşmazdı.

Aşk Gidince İlişkiler Soğumaya Başlar

İnsanlar eski geçmiş güzel günlerin hatırına birlikteliklerini sürdürmeye devam edebilirler. Bir zamanlar gerçekten aşık olan çiftlerin beraberliklerini sürdürmelerinin nedenleri arasında o güzel aşkın yeniden alevlenebilme umudu yatar. Bazı çiftlerde ise belli çıkar hesapları veya birliktelik sonucu doğan çocukların sorumlulukları ya da alışılmış bir hayattan kopma korkusu birlikteliği bir şekilde devam ettirebilir. Bu tür ilişkilerde aşk bitmişse birliktelik yan duygularla tutturulmaya çalışılır.

Herkes Aşka Karşıdır

Aşk tehlikeli bir duygudur. Hayatı alt üst edebilecek kadar tehlikelidir. Mantıklı zihinlere sahip insanlar bu nedenle aşktan korkarlar. Ondan çekinirler. Sağı solu belli olmayan aşk, konduğu kimseleri uçsuz bucaksız maceralara çekebilir. Bu nedenle aşk güvenli değildir. Mantıklı değildir ve tehlikelidir. Güvenli bir liman aramaz. Mantığın hesapları ile ilgilenmez.

Para Aşkı Getirir mi?aşk-para

En çok merak edilen ve sorulan sorulardan biridir. Para saadet getirir mi ya da para ile aşk satın alınabilir mi sorusu… Kesinlikle para daha konforlu bir birliktelik için gerekli bir araçtır. İki çıplak bir hamama yakışır ve iki gönül 1 olunca samanlık seyran filan olmaz. Fakat para vücutları satın alabilir, ruhları satın alacak kadar güçlü değildir. Bu nedenle para ile aşk satın alınamaz. Ama yapmacık sahte ilişkilerle çok iyi bir şekilde aşk taklidi yapılabilir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Aşk Nedir” için bir cevap

  1. Elmas diyor ki:

    Güzel bir yazı olmuş. Aşk hem acıdır hem de tatlıdır. İki duyguyu da yaşatırken genelde tatlılık baskın geliyor. Böylece yıllarca sürebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>