deve-vs-keci

Deve Eti ve Keçi Eti

Deve Eti ve Keçi Eti

Her yıl özellikle Kurban Bayramı yaklaşırken bir sürü tartışmalar ve bilgi alış verişleri başlar. Acaba nasıl kesmeli, nasıl pişirmeli nasıl tüketmeli gibi. Bizde bu konuda bir araştırma yaptık. Sizlere hangi et türünün daha iyi olduğundan bahsedeceğiz.

deve-vs-keciKeçi eti B vitamini açısından oldukça zengindir. Ayrıca metabolizmayı oldukça hızlandırmaktadır. Özellikle son zamanlarda diyet listelerine girmeye başlamıştır. Sebebi ise yapılan araştırmalar doğrultusunda diyet listesinde yer alması halinde kiloları daha hızlı verebiliyor olmamız. Keçi etinde doymuş yağ oranı düşüktür, potasyum ve demir değerleri ise yüksektir.  Bu yönüyle tercih edilmesi gereken et türüdür.

Deve etinde de benzer durum vardır. Yağ oranı düşüktür bu sebeple kalp damar hastalıkları açısından diğer etlere oranla daha faydalıdır. Yapılan çalışmalarda deve etini günlük yemek menüsüne eklediğiniz takdirde kilo vermeye yardımcı olduğu görülmüştür. Yüksek besin değeri içermesinden dolayı hem tok tutacak hem de günlük gereksiniminiz olan besin değerinizi almaya yardımcı olacaktır.

Et türlerinde esas olan yağ oranı düşük olanları tercih etmektir. Yüksek yağ tüketmen kolesterol başta olmak üzere, kalp damar hastalıklarını arttırmaktadır. Bu noktada doğru beslenme ve uygun diyet programını uygulama fayda sağlayacaktır. Sağlıklı kilo vermek ve formunuzu korumak için mutlaka spora yönelmelisiniz. Spor için ayıracak zamanınız yoksa yürüyüş yapmalı özellikle yakın mesafede gidilecek yerlere yürüyerek gitmelisiniz. Dışarıdan az miktarda yağ almanın önemi kadar sizdeki mevcut fazla yağları yakmakta önemlidir.

Sağlıklı günler dileriz.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Deve Eti ve Keçi Eti” için 4 cevap

 1. Galip diyor ki:

  sanırım hayatımda hiç deve eti yemedim, zayıflamak isteyenlerin tam aradığı besin gibi görünüyor.

 2. Hasan diyor ki:

  Deve eti bulmak pek mümkün değil ancak keçi etini bende öneriyorum. Hem koyun gibi kokmuyor hemde burada yazılan gibi diğer etlere göre daha iyi.

 3. Melike diyor ki:

  Ben keçi etini seviyorum ama faydasını bilmiyordum. İyi oldu okumam.

 4. Adem Altun diyor ki:

  Deve etini hiç yemedim. Tadı nasıldır bilmem. Ama gerçekten deve etini çok merak ediyorum. Neticede devenin etide helal.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>