erkekler-ne-ister

Erkekler Ne İster

Erkekler Ne İster

Erkekler ömür boyu hayatlarını birlikte mutlu bir şekilde yaşayacakları mutlu bir yuvaları olsun isterler. Normal bir erkek bunu ister. Onlar sevilmeyi ister ve günün yorucu geçen stres yükünü, eve vardıklarında eşlerinin güler yüzlü karşılaması ve candan samimi bir sarılışı ile silmek ister. Erkekler büyük bir sorunla karşılaştıklarında onunla baş edebilmek için yanı başında kendilerine destek verecek dirayetli ufku geniş yapıcı bir şefkat kaynağı eş isterler.

erkekler-ne-isterErkekleri Mutlu Etmek Zor mu?

Modern insanın yaşamının her alanında stres kapıda bekler. Her işte her olayda mutlaka stres vardır. Yoğunlaşan taksitlerin stresi, kredi kartlarının borç stresi ev taksitleri araç taksitleri derken ekonomik açıdan iki yakayı bir araya getirmekte zorlanan erkekler, evin tüm yükü kendi omuzlarında ise işi daha da zorlaşır. Çocukları daha rahat yaşatmak için ellerinden geldiği kadar daha fazla para kazanmaya odaklı olan erkekler eve yorgun argın geldiklerinde yeni bir gerilimi çekecek durumda değillerdir. Fakat erkekleri mutlu etmek hiç de zor değildir. Onların dinlenme huzur şefkat sevgi gibi haklı beklentilerini karşılamak ev hanımına düşer. Kadınlar bu duyguları daha yoğun taşırlar ve bu yüzden erkeklerden daha güçlüdürler.

İlişkilerde Zaman Sorunuerkekler-ne-ister-karikatür

Erkeklerin en rahat ettikleri yerin ev olması gerekiyor. Evde kavga gürültü stres varsa erkek evden uzaklaşmaya başlar. Eve daha geç gelmeye başlar. Yeni arayışlar içine girer. Sahte huzurlara bile razı olabilir. Bu nedenle ona ayırılacak zaman mümkün mertebe genişletilmelidir. Ev hanımları eşlerine zaman ayırabilmelidir. Evin yoğun işleri de çok ağır işlerdir ama onlar erkeklerin gözünde o kadar çok değerli değillerdir. Bu noktada tek taraflı empati yaparak yani ev hanımı kendini eşinin yerine koyarak onun yükünü paylaşmayı manevi olarak üstlenmelidir.

Karşılıklı Empati yapabilmek

Dünyada tüm sorunlar empati ile çözülebilir. Kendinizi karşınızdaki muhatabın yerine koyarak onun penceresinden olayları değerlendirdiğinizde, bu işlem karşılıklı yapıldığında sorunların çözümü çok daha basitleşir. Bazen erkekler bunu beceremeyebilir. Yani iğneyi kendine ve çuvaldızı size batırabilir, bu durumda ev hanımlarına büyük dirayet ve sorumluluk düşer.  Siz de aynı şeyi yaparsanız savaş çıkar. Bir tarafın daha yapıcı esnek yumuşak olması lazımdır.Tek taraflı olarak eşinizin penceresinden dünyaya bakmaya çalıştığınızda sorunların çözümünün çok daha kolay olacağını görebilirsiniz.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>