gelin-çiçeği-nasıl-yapılır

Gelin Çiçeği Nasıl Yapılır

Gelin Çiçeği Nasıl Yapılır

Gelin çiçeği nasıl yapılır?” sorusu hemen hemen evlenecek her genç kızın aklına en azından bir kez gelmiştir. Çünkü evlenecek gelin adayları düğünde her şeyin kusursuz olmasını istediği gibi gelin çiçeğinin de her bir parçasının istediği renk ve modelden oluşmasını ve kusursuz olmasını istemektedir.Eskiden gelin çiçekleri tamamen el yapımı olmaktaydı. Bunun için kumaş alınıp kolalanıp kurutulurdu. Sonra kesilir ve ütülenirdi. Daha sonrasında tele ip yardımı ile sarılarak çiçekler oluşturulmaktaydı. Bu aşamadan sonra hazırlanan çiçekler birleştirilerek buket haline gelmekteydi. Her aşaması emek ve usta işi gerektiren nostaljik gelin buketler teknolojinin gelişmesi ile birlikte yerini fabrikasyon yapımı olan çiçeklerle oluşturulan buketlere yerini bıraktı. Günümüzde Çin üzerinde üretilen ve ithal edilen çiçeklerle buket yapmak epey kolaylaştı. İsteyen gelin adayları buketlerini kendileri toplamakta ve evde dekorasyon amaçlı dahi olsa çiçekleri kendileri bir araya getirmektedirler.

Gelin çiçeği yapımı zor olmamakla birlikte zevkli bir uğraştır. Bunun için öncelikle ham çiçeklere bakmalı ve gidip elinize almalı kalitesini kontrol etmelisiniz. Bir araya dallar halinde getirerek nasıl görünüm olduğuna bakmalı ve uygun aranjmanlar ile tasarlamalısınız. Burada size pek yardımcı olamıyoruz çünkü zevkler ve renkler tartışılmaz. Bu modeli oluşturmaya siz karar vereceksiniz. Belirlediğiniz model çiçekleri temin ederken aynı zamanda tutma yeri için ne düşünüyorsanız ona uygun malzeme almalısınız. Biz doğal rafya almanızı tavsiye ediyoruz. Bir miktar sıcak silikon ve az miktarda kurdele işinizi görecektir. Sıcak silikon için tabanca yani sıcak silikon tabancası almayı unutmayın.

Bir araya getireceğiniz çiçeklerde dallar tel yapımı olduğu için kolaylıkla eğilip bükülebilecektir. Şekil vermeniz zor olmayacaktır. Yine de tam olmadığı izlenimine varırsanız çiçeklerin dallarını kesmekten çekinmeyin. Kestikten sonra birleştirmeli ve sıkıca bir miktar kurdele ile (özellikle krem tavsiyemizdir) sarmalısınız. Bunu yaparken sıcak silikonu araya sürmeli ve yapıştırmalısınız. Sonrasında doğal rafyanızı keserek kurdele etrafına dolamalısınız yine burada da az miktarda sıcak silikon sürmeniz gerekli. Bir kısım doğal rafyayı da sarkacak şekilde bağlamalısınız. Tavsiyemiz bu tür hazır modellere bakarak göz aşinası olmanız. Kalan kurdelelerinizi düğüm atarak aşağıya doğru sarkıtmalısınız.

Ortaya çıkan gelin çiçeği modelinizin tasarımı ve telif hakkı size ait olacaktır. Oluşturduğunuz modeli mutlu, huzurlu ve sağlıklı günlerde kullanmanız dileğiyle yazımıza son veriyoruz.

Görüş, öneri ve sorularınız için iletişime geçebilir ve yorum yapabilirsiniz. Sizlerde deneyimlerinizi paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Mutlu günler dileriz.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Gelin Çiçeği Nasıl Yapılır” için 2 cevap

  1. Naz diyor ki:

    Bende yapabilsem çok istiyorum, nerden öğrenebiliriz acaba

  2. Naz diyor ki:

    Malzemeler nerden temin ediliyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>