hayat-saglik-ve-buluslar-uzerine-soylesi

Hayat, Sağlık ve Buluşlar Üzerine Söyleşi

Hayat, Sağlık ve Buluşlar Üzerine Söyleşi

Ülkemizde en ünlü kimya profesörlerinden Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu TRT televizyonuna yaptığı bir söyleşide hayat ve sağlık üzerine çok önemli bilgiler verdi. Amerika’da bir bakteriye karşı antibiyotik üretildiğini ve bu bakterinin kendini sürekli olarak yenilemesi ve geliştirmesi nedeni ile bakteriye etki edebilecek güçte bir antibiyotik bulunamadığını ifade etti. Bu bakteriye yakalanan insanların çaresizce öleceklerini de dile getiren Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu sözlerine şöyle devam etti:

bakteriler-gittikce-gucleniyor“İnsanlık tarihinde sürekli gelişen bilim ben her şeyi çözerim dedi ama çözemedi! Bilimin tıkandığı birçok nokta var. Dolayısıyla bunun çarelerini ilim sunarken, insan kendine olan güveninde çok fazla aşırıya kaçmış durumdadır. ABD’de ortaya çıkan bu bakteriye karşı antibiyotik bulunamıyor. Araştırmacılar bakteriye karşı dünyanın en güçlü antibiyotiğini vermelerine rağmen ilerleme kaydedemediler. İmmünomodülatör dediğimiz bağışıklık sistemini modüle eden güçlendiren ilaçlar üzerine bağışıklık sisteminizi güçlendirirseniz de bakterilere karşı bir şey yapamıyorsunuz.” dedi.

Bakteriler Gittikçe Güçleniyor

Bakterilerin gittikçe güç kazandığını ifade eden Saraçoğlu “Bakteriler giderek akıllanıyor ve tek hücreli olmalarından dolayı değişim ve güncelleme çok çabuk oluşuyor. 1928’de Alexander Fleming’in penisilini keşfetmesi büyük bir başarıdır. Ancak arkasından penisilinin arkasından streptomisin keşfedildi.  Bu maddeyi de araştırmacılar bir bakteriden elde etmişlerdir. Penisilin ise mantardan elde edilmektedir.” Dedi.

Atom Bombasının Bulunması

Saraçoğlu programda sözlerine şöyle devam etti: “Atom bombası (Nagazaki ve Hiroşima’ya atılan atom bombası) Hitler’e karşı geliştirilen bir silahtı. Çünkü Hitler tüm dünya için bir tehdit idi. atom-bombasi-tarihcesiO tarihlerde zaten Almanlar ilk defa atomun çekirdeğini parçaladılar. İki tane Alman araştırmacı atomun çekirdeğini parçalayabilmelerine rağmen bu başarıyı gizli tutmuşlardır. Fakat yanlarında çalışan bir Yahudi genç bayan bu projeyi çalıp yurt dışına kaçmıştır. Çünkü Hitler’in Yahudiler üzerinde yoğun bir baskısı vardır. Baskıdan dolayı genç kız sürgün edilme korkusu ile veya gaz odalarına gideceğini bildiği için erken davranıp oradan kaçmıştır. Kızın kaçtığı yer ise İsveç’tir. Kızın getirdiği bilgilerden hareketle İsveç’te çalışmalar yapılmıştır. Oradan Amerika’ya bu gizli bilgiler transfer edilmiştir. Robert Oppenheimer bu atom bombasının geliştirilmesinde rol oynayan en önemli adamlardan biri olarak diğer arkadaşları ile birlikte Amerika’ya yerleşmişlerdir ve atom bombası geliştirme konusunda yoğun çalışmalar yapmışlardır. Ayrıca İtalyan Enrico Fermi Macar asıllı nötron bombasının babası Edward Bella da birlikte ABD’ye kaçmışlar ve nükleer enerji çalışmalarında birlikte çalışarak atom bombasının üretilmesine ön ayak olmuşlardır!” Dedi.

Şiddetli Tansiyon Düşürücü İlaç Yılan Zehrinden ve Akrep Zehrinden Yapılıyor

Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu programda sözlerine şöyle devam etti: “Akrep ve yılan gibi zehirli hayvanların zehirleri bazı hastalıklarda şifa olarak kullanılıyor. Seyreltilmiş yılan ve akrep zehirleri damarları genişletiyor ve kontrollü tansiyon düşüşü sağlıyor. Doğada hiçbir şeyin sebepsiz yaratılmadığına en güzel kanıtlardan biri de Küba’da bulunan oraya has bir akrebin zehrinden yapılan akciğer kanseri hastalarına büyük umut olan bir ilaç var. Akciğer kanseri hastalarını çok uzun yıllar boyunca rahat yaşatan bu ilaç Küba’da Bulunuyor.” Dedi.

Akciğer Kanseri İlacı

Küba’da bir akrep zehrinden seyreltilerek ve çeşitli maddeler katılarak üretilen kanser ilacı mavi akrep zehrinden yapılıyor. Hastayı son derece rahatlatan ve Akciğer kanseri belirtilerini ve semptomlarını büyük oranda azaltan bir ilaç olduğunu belirten Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu doğada her hastalığa çarenin bulunabileceğini ancak ilahi izin verilmeden hiçbir buluşun gerçekleşmeyeceğinin altını çizdi.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Hayat, Sağlık ve Buluşlar Üzerine Söyleşi” için 2 cevap

  1. Ayşenur diyor ki:

    Evet doğadaki hiçbir şey gereksiz değildir. Zehir bile bazen şifa olabiliyor. Yeter ki nasıl kullanacağımızı bilelim. Yazı oldukça faydalı okumanızı tavsiye ederim.

  2. Fatima diyor ki:

    ben de okduum çok güzel bir yazı profç saraçoğlu memleket için çok değerlii bir insan Allah razı olsn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>