avokado-yağının-bilinmeyen-yönleri

Avokado Yağının Gizli Yönleri

Avokado Yağının Gizli Yönleri

Tropikal bir meyve olan avokado son yıllarda ülkemizde sık yetiştirilmeye başlandı. Avokado meyvesinin özellikle cilt bakımı yüz maskeleri Saç maskeleri alanında çok büyük faydaları var. Özellikle bu meyveyi püre haline getirip Hindistan cevizi yağı ile karıştırdıktan sonra oluşturulacak iksir Çok etkili olmakta. Kozmetik sanayinin de dikkatini çeken Avokado meyvesi ve avokado yağı çok yararlı yağ asitleri barındırmaktadır. Bununla birlikte yüksek oranda E vitamini de içermektedir. Kaşıntı ve ciltteki kızarıklıkları gideren avokado yağı sık rastlanan bir hastalık olan avokado-yağının-bilinmeyen-yönleriegzama deri hastalığı için de faydalı bir yapıdır. Cilt ağrılarını ve kaşıntılarını dindiren avokado yağı sağlıklı insanlar içinde daha parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için kullanılan Kozmetik doğal ürünlerin başında geliyor. Cildi nemlendirme yarayan avokado yağı piyasadaki nemlendiriciler arasında en doğal ve en etkili olanıdır. Bu nedenle bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Sivilcelere Karşı Avokado Yağı

Avokado yağı sivilcelerle başı dertte olan insanlar içinde bir çözüm yolu olarak görünüyor cilde doğal nemini kazandıran avokado yağı kusursuz bir cilt bakımı sunmanın yanı sıra ciltteki sivilceleri de yumuşatıp kurutuyor. Hemen hemen bütün cilt tipleri için yararlı olan avokado yağının uzun süreli nemlendirme özelliği dikkat çekiyor. Tenimizi zararlı mikroorganizmalara karşı koruyan avokado yağı özellikle ergenlik döneminde büyük bir problem olmaya başlayan sivilcelerle ve cilt lekeleri ile mücadelede en etkili doğal yağ olarak kullanılıyor.

Avokado Yağı Ne İşe Yarar

Saç bakımı cilt bakımı alanlarında çok faydalı olan doğal yağ avokado yağı saçların nemli parlak ve gür görünmesini sağlıyor. Cilde sürüldüğünde cildi besleyen ve nemlendiren bir özelliği var. Karma karışık saçların topaklaşmasını da engelleyen avokado yağı saç kırılmalarını engelliyor ve rahat tarama imkanı sunuyor. Saç bakımı konusunda doğal çözümler arıyorsanız ve cilt bakımı için evde doğal kürler yapmak istiyorsanız avokado yağı baş ucu malzemeniz olmalıdır. Sebum oluşumunu da engelleyen avokado yağı bu şekilde istenmeyen sivilcelerin meydana çıkmasını da engelliyor. Hem var olan sivilceleri yok etmek hem de oluşabilecek sivilceleri önceden engellemek gibi önemli faydaları olan avokado yağı cildi gün boyu taze ve nemli tutuyor.

 

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>