gelin-makyajı

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Gelin Makyajı Püf Noktaları

Gelin makyajı sıradan makyajlardan çok daha fazla özentili yapılır. Tabi bu demek değildir ki gelin makyajı abartılı bir makyaj olabilir! Gelin makyajı gelinin doğal güzelliğini ön plana çıkaracak profesyonel ve abartısız bir makyaj olmalıdır. Alın göz yanak dudak ve hatta boyun üzerinde çok sıkı ve ayrıntılı çalışma gerektirir.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

Gelin makyajı seçilecek gelinlikle uyum içinde olmalıdır. Tüm gelinlikler beyazdır ama gelinlik modelleri çok değişkendir. Ayrıca düğünün yapılacağı mekan da önceden bilinmeli ve makyaj o mekana da uygun düşünülmelidir. Gelinin yaşı kilosu boyu yüz hatları ve saç modeli birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Gelinin göz rengi dahi makyajın yönünü belirler. Bu nedenle hayatta belki bir kez başa gelen en güzel şey olan düğün merasiminin baş aktörü olan gelinin makyajının çok özenli yapılması gerekiyor.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Öncelikle makyaj öncesi 30 dakika cildin tertemiz olması ve nemlendirici kremle nemlendirilmesi gerekiyor. Nemlendiricinin cilt tipine uygun olması gerekir. Su bazlı nemlendiriciler daha çok tercih edilebilir.

Gelin Makyajı Püf Noktaları

Göz kapaklarına ve göz altına far uygulama ile makyaja başlayabilirsiniz. Meet Matt(e) Nude serisini kullanabilirsiniz. Gelin makjayı için çok uygundur. Ten rengine uygun rengi seçin. Eyeliner maskara seçimi çok önemlidir. Fazla kuyruk olmadan uygulayacağınız bu maske hem tere hem de gözyaşına ve suya karşı dayanıklı olmalıdır.  Bir aparat kullanarak eyeliner çekerken siyah boyanın göz kapaklarınıza bulaşmasını engelleyebilirsiniz. Loreal fondöten kullanarak tüm yüze uygulayın. Makyaj süngeri kullanarak tampon hareketlerle alttaki nemlendiriciyi kaldırmamaya dikkat ederek dağıtabilirsiniz. Yağlı ciltler parlamayı engellemek için pudradan yararlanabilir. Sentetik olmayan ve insan kılından yapılan takma kirpikler kullanabilirsiniz. Takma kirpiklerin doğal görünmesi için birleşme noktasına eyeliner sürebirsiniz. Kaş makyajı için kaş kalemi kullanın. Kalemin far kısmı ile kaşlarınızı doldurup dağıtın.

Gelin makyajında kontür yapmak önemlidir çünkü bu durum özellikle fotoğraf çekiminde kendini gösterir. Burnu ince göstermek için de yanlardan fırça yardımı ile fondöten sürebilirsiniz. Yanlardan düz hatlar çizebilirsiniz. Yüze fotoğraflarda terli göstermeyecek şekilde aydınlatıcı kullanın. Dudak kalemi ile dudaklarınızı daha geniş veya daha ince gösterebilirsiniz. Saç spreyini kullanarak kaşlarınıza sürerek de kaşlarınızın daha doğal sert ve dolgun olmasını sağlayabilirsiniz. Gelin makyajı püf noktaları arasında yüze yapılan makyajda gösterilen özenin boyun kısmına da gösterilmesi gelir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>