gunes-yanigi

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir

Güneş Yanığına Ne iyi Gelir

Güneş yaz kış tepemizdedir. Güneş dünyanın ve bu galaksideki gezegenlerin ısı ve ışık kaynağıdır. Derimiz için vitamin de sağlayan güneşin her şey gibi fazlası zararlıdır. Gün boyunca özellikle yaz aylarında güneş yanıklarına karşı dikkatli olmamız gerekiyor. Yaz aylarında güneş yanıklarından şikayet eden insanların sayısı az değil. Güneş yanıkları hem ağrılı olmakta hem de cilt lekelerine neden olabilmektedir.

gunes-yanigiGüneş yanıklarına karşı bol su içmek, susuz kalan cilt için iyi bir çözümdür. Güneş yanığı acısını hafifletmek için yapacağınız bir başka şey de yanık bölgeye ıslak bez koyarak acıyı dindirmektir. Yulaf içerikli banyo temizlik ürünlerinden yararlanmak da faydalıdır. Eskilerin kullandığı bir yöntem olan yoğurt yanık bölgeye sürülerek hem ağrısı dindirilebilir, hem de cildin kendini toparlaması daha az zaman alır.

Güneş Yanığına Ne iyi Gelir

Yeryüzündeki yağlar arasında insan sağlığı için en yararlı yağ olan zeytinyağı kullanılarak da güneş yanıkları iyileştirilebilir. Bitkisel çözüm arayanlar için Aleo Vera cilt için mükemmel bir bitkisel çözüm olabilmektedir. Cilt yanıkları ağrılı olduğu için ağrıyı hafifletmek için çay demini soğutarak yanık cilde preslemek de acıyı hafifletir.

Güneş yanıkları ağrılı olduğu kadar yanma hissi de vererek daha da can sıkıcı olurlar. Gün boyunca güneş yanıklarını susuz bırakmamak hem de çok su içmek yanıkların daha erken iyileşmesine yardım eder. Güneş yanıkları eğer ileri boyutta ise ve kabarıklar oluştuysa kabarıkları patlatmak kesinlikle enfeksiyon riskini arttıracaktır bu nedenle baloncukları patlatmamaya gayret etmek gerekir. Yanık alan ve çevresinin temiz tutulması önemlidir. Güneş yanıkları oluştuysa yeniden güneşe çıkmamaya özen gösterin.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>