guzellik-sirlari

Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

Kadınların en çok önem verdiği şey, güzel görünmektir. Tüm vücudun kusursuz olmasını isterler. Cilt bakımı ve cilt güzelliği için pahalı kozmetik ürünler kullanmanın bir alternatifi olarak doğal cilt maskeleri ile de doğal güzelliğinizi ön plana alabilirsiniz.

Cilt Bakımı Konusunda En Önemli Nokta

guzellik-sirlariBu noktadaki sırrımız cildin doğal nemini korumaktır. Nemini kaybeden cilt çok çabuk kırışır. Bayanlar en çok da yüz ve cilt güzelliğine önem verirler. Fakat güzel görünmek bir takım makyaj sırlarını bilmekten ve bakımlı olmaktan geçiyor. Doğal kadın güzelliğini en iyi şekilde yansıtan yardımcı elemanları tam kararında kullanmak ve makyaj sırlarını öğrenmek ve uygulamak sizleri daha da güzel gösterecektir. Örneğin makyaj sırları arasında en önemli olan sırlardan biri kirpiklerin uzun görmesini sağlayacak minik ve masum hilelerdir.

Temiz ve Nemli Cilt

Cilt bakımı konusunda cildin temiz tutulması ve akşam yatmadan önce makyaj kalıntılarını tam olarak temizlemek de cildin rahat nefes alması için gereklidir. Örneğin gece makyajınızı temizledikten sonra mutlaka birkaç damla zeytinyağı ile ellerinizi ve yüzünüzü neşelendirebilirsiniz. Böylece zeytinyağı cildinizi hem nemlendirecek hem de besleyecektir.

Makyaj İpuçları

Cildi makyaj kalıntılarından temizlemek için tonik kullanmak iyi bir yol olsa da daha doğal takılmak isteyen bayanlar için elma sirkesi de çık önemli bir cilt temizleyicidir. O halde cilt temizliği için elma sirkesine de makyaj masanızda yer açın.

Daha uzun ve çekici kirpikler için 2-3 kat rimel öncesi pudra kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca kirpiklerin dip kısmına koyu far sürebilirsiniz. Daha genç ve çekici görünmek için kullandığınız ojenin koyu renk olmasına dikkat edin. Balık tenli iseniz koyu renk oje, esmer tenli iseniz açık renk oje kullanın. Bu yıl kalın kaş moda olduğu için kaşlarınızı daha kalın göstermek için kalem kullanın. Bir diğer önemli konu da bacak tüylerini aldıktan sonra birkaç saat cildin tahriş olmasını önlemek için deodorant kullanmayın.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>