goz-alti-kirisikliklari

Kırışıklıklar Nasıl Giderilir

Kırışıklıklar Nasıl Giderilir

Göz etrafındaki kırışıklıklar yaşlanmanın ilk belirtisi olarak son derece moral bozucu olabilir. Kırışıklıkları gidermek için evde bitkisel kürler hazırlayarak ve size önereceğimiz birkaç şeyi yaparak kırışıklıkları önleyebilirsiniz. İnsanların yaşı ilerledikçe göz ve çevresinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Gözaltı kırışıklıkları gidermek için birçok kozmetik ürün geliştirilmiştir ayrıca botoks işlemleri de gözaltı kırışıklıkları belli bir süre için giderebilir.

goz-alti-kirisikliklariGöz Çevresinde Kırışıklıklar Neden Oluyor

Hassas bölge olan göz çevresinde oluşan kırışıklıklar yaşlanma belirtileri anlamına gelir. Bu tür kırışıklıklar çeşitli nedenlerle gelişebilir. Zaman içinde cilt elastik özelliğini kaybeder. Gün boyu kötü dış ortam hava şartlarına maruz kalmak da cilt ve gözaltı kırışıklıklarına neden olur. Sigara içenlerde cilt daha kuru olur, kuru cilt ise kırışmalara neden olur. Bazı durumlarda zayıflamak için uygulanan bir diyet bile yeterli mineral –vitamin ve protein alınamadığı için cilt kırışıklığı ortaya çıkar.

Cildinizi Nemli Tutmak Kırışıklıkları Giderir

Mümkün mertebe cildinizi kurumaktan koruyun ve nemli olmasına dikkat edin. Bunun için zeytinyağı gibi doğal nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Cildinizi kurutan sigarayı bırakmak da gözaltı kırışıklıklarını giderir.

Kaliteli Güneş Gözlüğü ile Gözlerinizi Koruyun

Güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalması, göz çevresindeki kırışıklıklar oluşmasına neden olur. Dışarıda güneşin zararlı  UV ışınlarından korunmak için güneş gözlüğü ve güneş koruma kremleri kullanmalısınız.

Karotenoidler Bakımından Zengin Yiyecekler  Tüketin

Ayrıca karotenoid açısından zengin gıdalar tüketerek kırışıklıkların oluşumunu en aza indirebilirsiniz. Havuç, tatlı patates, kavun, ıspanak, ve kayısı, karotenoid iyi kaynaklardır ve kırışıklıkları azaltmada yardımcı olurlar.. Ayrıca hasardan cildi korumak için antioksidan vitaminler (vitamin A, C, E, vb) ve (çinko ve selenyum gibi) mineraller içeren gıdalar soya ürünleri ve balık, özellikle somon tüketilmelidir.

Cilt Bakımını İhmal Etmeyin

Yüzünüzü temizlerken sabun kullanmaktan kaçının çünkü sabun cildi kurutabilir, ancak cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanın. Ayrıca silme veya havlu veya ellerle göz çevresindeki bölgeyi sürtünmeden korumak gerekiyor, o bölgeler çok hassas bölgelerdir. Bu amaçla nemli bir pamuk kullanın. Göz etrafında yumuşak bir temizleyici ile makyaj kalıntılarınızı silebilirsiniz.

Cildinize Kaliteli Nemlendirici Kremler Uygulayın

Günlük olarak nemlendirici kullanmak çok önemlidir. Göz çevresindeki cilt ince ve yüzün diğer kısımlarına göre daha hızlı bir oranda nem kaybeder. Bunu önlemek için nemlendirici uygulayarak kırışıklıkların oluşumunu önleyebilirsiniz. Ayrıca, bu amaçla gözaltı kremleri ve losyonlar kullanabilirsiniz.

Uykunuzu Tam Almaya Çalışın

Her şeyden önce, yeterli uyku çok önemlidir ve yetişkin bir insanın günde 8 saat uyuması vücudun kendi kendini onarması için gereklidir.

Evde Yapılan Bitkisel ve Doğal Kürler Kırışıklıkları Önler

Çoğu kişi cilt bakımı için cilt kırışıklarını gidermeyi garantileyen pahalı kozmetik ürünler kullanırlar. Bu çözümler arasında botoks uygulamaları vardır. Evde bitkisel kürler hazırlayarak da  cilt kırışıklıkları giderilebilir. Hindistan cevizi yağı kırışıklıklar için popüler bir ev bakım ürünüdür. Uyumadan önce göz çevresindeki küçük miktarlarda uygulanması yararlıdır. Ayrıca zeytinyağı veya Hintyağı ile Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Bu yağlar kırışıklıkları engellemek için yeterli nem sağlar. Göz çevresindeki bölgelere ananas suyu uygulayın ve yıkamadan önce yaklaşık 30 dakika boyunca böyle bırakın. ananas bromelain denilen alfa hidroksi asit, özellikle göz çevresi, yüz kırışıklıklarını ve ince çizgileri yumuşatmak için faydalıdır. Yüzünüz yağlı ise limon suyu ile göz çevresini pamuk kullanarak temizleyebilirsiniz.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Kırışıklıklar Nasıl Giderilir” için bir cevap

  1. Faruk diyor ki:

    Bu daha çok kadınları ilgilendiren bir konuymuş gibi gözükse de yaşla beraber artan kırışıklıklar bence erkeklerin de çoğunlukla canını sıkıyor. Sonuçta genç kalmak herkesin hayali. Etrafımda yüzü için özel bakımlar uygulayan 30’una varmış arkadaşlar biliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>