makyaj-hataları

Makyaj Hataları

Sık Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj hataları güzelliği maskeler. Makyajın amacı güzelliği daha çok ön plana almaktır. En sık yapılan makyaj hatalarına değineceğimiz bu makalemizi okuyarak daha önce yaptığınız makyaj hatalarını yapmayacaksınız. Fondoten kullanımına dikkat etmek gerekiyor. Çok koyu ve ten rengine uymayan fondöten kullanmak en çok yapılan makyaj hatalarından biridir. Çok aşırı fondöten sürmek de aşırı makyaja neden oluyor ve abartılı makyaj maske gibi duruyor. Göz altına çok açık renk kapatıcı sürmek de makyaj hatalarından biridir. Tam beyaza kaçan renk seçimi doğallıktan uzak bir görüntü verir. Ten rengine uygun renk seçimi gerekir.

makyaj-malzemeleriİyi Bir Makyaj Nasıl Yapılır

İyi bir makyaj istiyorsanız fondoten az miktar sürülecek ve fırça ile iyice dağıtılacak. Yüzü aşırı bir şekilde pudralamak da hatalıdır. Parlak ve öne çıkmasını istediğiniz alanlara pudra sürebilirsiniz. Makyaj hatalarından biri de kontürü çizgi halinde bırakmaktır. Sık yapılan bir makyaj hatasıdır. Kontürü iyice dağıtmak lazım. Kontürü çizgi gibi bırakmak komik bir görünüm verecek. Bronzeri tüm yüze uygulamak oldukça kirli bir oluşturur çünkü ten rengi farkı belirgin olarak görünüyor. Çok koyu renk kullanarak kaşları boyamak da abartılı bir makyajdır. Makyajda amaç doğal bir görünüm sağlamaktır. En sık yapılan makyaj hatalarından birisi de aydınlatıcı elemanı yüzün tüm alanlarına sürmektir.

Makyaj Hataları Yapmayın

Bu da bir makyaj hatasıdır. Aydınlatıcının amacı aydınlatılması istenen alanları ön plana almaktır. Bu nedenle elmacık kemiği üstüne uygulamak yeterlidir. Far bazı sürmemek de farın kısa ömürlü olmasına neden oluyor. Ayrıca farı hiç dağıtmamak da hatalı bir makyaja neden olacaktır. Seçeceğiniz açık ton farı göz kapaklarınıza abartmadan uygulayın. Farın ten rengine uyumlu olmasını sağlayın. Daha sonra hatların belirgin olmaması için iyice dağıtan bir fırça ile dağıtın. Eyeliner kuyruğunun da iyi ayarlanması lazım. Çünkü ucu aşağı bakan eyeliner doğal makyajı engeller. Eyeliner dışarıdan çekilmeli ve daha ince bir görünüm elde edilmelidir. Yapışık kirpiklere neden olan çok fazla rimel uygulama da makyaj hatalarına neden olur. Kirpikleri birleştiren bu uygulama makyaj hatalarına neden olur.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>