saç-bakım-tavsiyeleri-2016

Saç Bakım Tavsiyeleri 2016

Saç Bakım Tavsiyeleri 2016

Saçlarımıza çok değer veririz, çünkü dost düşmanın ilk baktığı yer saçlarımızdır. Eğer saçlarımıza gerekli özeni ve bakımı göstermezsek iş görüşmelerinde arkadaş toplantılarında karşı tarafa iyi bir izlenim bırakamayız. Bakımlı ve güzel saçlar hem erkekler için hem de kadınlar için aynı derecede önemlidir. Saç bakımı yaparken çok pahalı piyasa kozmetik ürünlerine büyük bütçe ayırmanıza gerek yok. Saç bakımı için doğal temizlik ürünlerini kullanmanız yeterlidir.

saç-bakım-tavsiyeleri-2016Gün Aşırı Saçlarınızı Yıkayın

Her gün banyo yapmak yerine günaşırı periyotta saçlarınızı şampuanla yıkayabilirsiniz. Böylece saç deriniz kurumaz. Eğer her gün saçlarınızı yıkarsanız saç derinizdeki nemi kurutabilirsiniz. Bu da sağlıksız saç derisi ve sağlıksız saçlar demektir. Kullandığınız şampuan yerine son yılların modası olan keçi sütü sabunu kullanmanızı öneririz. Zengin mineral ve protein içeriği ile saç derinizi besleyen keçi sütü sabunu ayrıca cilt bakımı konusunda da kullanılabilir. Keçi sütü sabunu bulmakta zorluk çekerseniz keçi sütünün bizzat kendisini kullanabilirsiniz. Saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı olması ve nemini koruması için banyo sonrası 1 litre keçi sütü ile saçlarınızı durulayıp 30 dakika beklemeniz yeterlidir. Ardından ılık su ile saçlarınızı yeniden durulayın.

Parlak Saçlar İçin

Saçlarınızın parlak olmasını istiyorsanız limon mucizesini hatırlayın. Saçlara parlaklık veren limon suyunu kullanın. Saçlarınıza yarım litre taze sıkılmış limon suyu dökün ve 30 dakika o halde bekletin. Saçlarınız çok gür ve uzun değilse daha az miktarda limon suyu da kullanabilirsiniz. Saç bakımı nasıl yapılır merak edenler için evde doğal saç bakım kürleri de tavsiye edilebilir.

Saç Rengini Açmak İçin Ne Yapmalı

Saç rengini açmak için kahverengi ve kızıl saçlar için 1 litre kahve yeterli olacaktır. Hem açık renk hem de parlak saçlar istiyorsanız kahve içine bir limon sıkabilirsiniz. Banyo sonrası saçlarınıza ve saç diplerinize limonlu kahve yedirerek evde saç bakımı yapmış olursunuz.

Kötü Saç Kokusunu Gidermek

Limon suyu ve domates suyu karışımı ile saç derinizi ovun. Masaj yaparken hem saç derinizin kılcal damarlarını harekete geçirmiş olursunuz hem de saçlarınıza sinmiş olan kötü saç kokusunu gidermiş olursunuz.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>