hızlı-saç-uzatma

Saçlarınızı Daha Kısa Zamanda Uzatabilirsiniz

Saçlarınızı Daha Kısa Zamanda Uzatabilirsiniz

Saçlarımızın uzamasını etkileyecek problemler mevcuttur ve bu problemler saçların geç uzamasını sağlayan faktörleridir. Bazı basit uygulamalar da var ki saçları daha seri bir biçimde uzatabilir. hızlı-saç-uzatmaBu kurallara uygun olarak hareket ederseniz saçlarınızın uzamasını hızlandırabilirsiniz. Kısa süre içerisinde uzun saçlara sahip olmanız mümkün, saçların hızlı uzaması için saçlarınızda meydana gelen kırıkları aldırmalısınız, saç diplerinize her gün masaj yapın saçlarınızı daima temiz tutun ve saçlarınızı çekiştirmeyin. Saçlarınıza bakım yağları ile bakım yapınca saçlarınız daha kısa zamanda uzar. Beslenmenize çok ama çok dikkat edin, saç uzatma yollarını bu yolların yarattığı tesirleri sizin için bu yazımızda maddeler halinde sıralıyoruz.
Saçlarınızdaki kırıkları aldırın. Saçlarınızdaki kırıklar Saç uçlarının hava almasını önler başlarındaki kırıkları düzenli bir biçimde aldanırsanız eğer saçlar hava alacak ve daha uzun duracaktır. Saç diplerinize masaj yapın. Şampuanlama esnasında saç diplerinize dairesel hareketlerle masaj yapmak dolaşımı hızlandıracak ve saçların daha seri bir biçimde uzamasını sağlarsınız.

Saçlarınızı Ter Tertemiz Tutun

Saç temizliği esnasında saç diplerinize masaj yapın saçlarınızı rahatlatacak oval dairesel hareketlerle saçlarınızın uzamasını hızlandırabilir bir yandan da daha etkili ve gür görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınızda daimi temizlik Saçın hızlı uzaması için şarttır temizliği abartmayın ve her gün saçlarınız yıkamayın. İki günde bir saç yıkama en uygun yoldur. Saç diplerinin hava alması son derece mühimdir saç diplerinde biriken Yağ kirler ve kepek gibi yabancı maddeler saç köklerinin hava almasını önler. Bu sebeple belli aralıklarla saçlarınızı temizleyiniz. Saçın kuruması saçın uzamasını yavaşlatan faktörlerin başında gelmektedir. İşte sırf bunun için her Gün duş alıyorsanız eğer her defasında şampuanlamak yerine yalnızca suyla durulayın bakım yağları ile saçınızı besleyin saçlarınızı bakım yağları ile yaptığınız maskelerle güçlendirebilirsiniz ve saçlarınızın kaybettiği nemi geri kazandırabilirsiniz. Saçların uzamasını bu şekilde hızlandırabilirsiniz. Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, badem yağı, avokado yağı ve keten tohumu yağlarının karışımından meydana gelen maske uygulayabilirsiniz.

Düzenli Beslenmek de Saçları Hızlı bir Biçimde Uzatır

İnsan metabolizmasının düzenli bir biçimde çalışabilmesi için farklı gıda maddelerinde var olan vitaminler mineraller proteinler yağlar bulunmaktadır. Özellikle saçları besleyen ve uzamasını etkileyen vitaminlerden C vitamini Riboflavin B vitaminleri alınmalıdır. C vitamini eksikliğinde diri olmayan ve mat saç yapısı ortaya çıkacaktır. Vitaminlerin işlenmesini sağlayan K, E, D ve A vitaminlerinin alınması en önemli kurallardan biridir. Vücudun sıhhatli çalışması için doymamış yağ asitlerinin ve Omega yağ asidi içeren yağların olduğu gıdalar tüketilmelidir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>