yagli-sac-bakimi

Yağlı Saçların Bakımı

Yağlı Saçların Bakımı

Yağlı saçlar bakımı biraz zahmetli olan bir saç tipidir. Yağlı saçlar, çabuk kirlendikleri ve deri veya saç tellerinde birikmiş olan kiri kısa zamanda ele aldığı için düzenli olarak bakım gerektiren saçlardır.

Derinin Çabuk Yağlanmasını Önlemek

Saçların çabuk yağlanmasını önlemek pekte kolay değildir fakat yağlanmayı arttıran durumlardan kaçınılmalıdır. Saç kurutma işleminin saç kurutma makinesiyle yapılması, yaz mevsiminde şapkanın başta uzun süre takılması, saçları tararken aşırı ince telli tarak kullanımı, saçların sık taranması, saç derisiyle ve saçlarla çok oynanması yağlanmayı arttıran durumlar arasında sıralanabilir. Bunlarla birlikte toz, kir, kumlu alanlar, terleme diğer saç tiplerine göre daha olumsuz etkiler.

yagli-sac-bakimiYani Saçların Yıkanması

Yağlı saçların bilhassa yaz aylarında her gün yıkanması yanlış olmaz. Yıkama sırasında fazla sıcak su kullanmak derinin daha kolay yağlanmasına neden olabileceği üzere özellikle de sıcaklığın yüksek olduğu günlerde ılık su kullanılmalıdır. Bununla birlikte şampuan seçimine özel gösterilmeli ve kullanılan şampuanın içeriğinde bitkisel kökenli kattı maddelerinin bulunmasına özen gösterilmelidir.

Yağlı Saçlar İçin Saç Kremi Kullanımı

Saç kremleri saçı gereğinden fazla yumuşattığı için yağlanmaya neden olur. Bu sebeple yağlı saçlarda saç kremi kullanılmamalı ve saç kremi etkisinde bulunan şampuanlar tercih edilmemelidir.

Yağlı Saçlar İçin Maske

Yağlı saçlar için arındırma etkisi gösteren maskeler haftada bir kez uygulanmasıyla birlikte saçların çabuk yağlanması engellenmelidir. Saçlar, yıkama öncesinde yağdan arındırılmalı, bunun sonucu olarak saç kırıklarının önüne geçilmelidir. Yağlı saçlarda uygulanabilecek maske tarifi şöyledir; bir tane yumurta ile yarım çay bardağı ölçüsündeki saf gül suyu karıştırılmalı banyo öncesi saç diplerine uygulanmalıdır ve 15 dakika beklenilmelidir.

Bir başka yağlı saçlarda uygulanacak maske tarifi ise bir çay bardağı elma sirkesi içerisine bir dilim limon bırakılarak 10 dakika beklenmelidir. Hazırlanan bu karışım banyo sonrası saç dipleri başta olmak üzere saça yedirilmelidir. Bu karışım haftanın bir gününde gece uygulanabilmekte ve yaklaşık 15 saat sonra tekrar banyo yapılabilmektedir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>