yoğurt-güzelleştiriyor

Yoğurt Güzelleştiriyor

Yoğurt Güzelleştiriyor

Hem güzelleştirme hem de yağ yakma konusunda en etkin besinlerden biri olan yoğurt tam bir güzellik kaynağıdır. İçeriğinde bulunan kalsiyum ile onlarca faydası olan yoğurt cilt güzelliği ve cilt bakımı konularının yanı sıra kilo vermek için de kullanılabilmektedir. Karın yağlarının erimesi için faydalı olan iki önemli besinden biri yoğurt diğeri de yemeklerden sonra içilecek taze domates suyudur.

yoğurt-güzelleştiriyorYoğurt En Faydalı Besin Kaynağıdır

Süt ve süt ürünleri içinde önemli bir yere sahip olan Yoğurt üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki iç hastalıkları için kullanılan diyetlerde ve birçok kronik hastalık için kullanılan beslenme diyet programlarında yoğurt vazgeçilmez bir unsurdur. Linoetik asit içeriği ve yüksek yoğunlukta kalsiyum içeren yoğurt, özellikle yoğurt suyunda bulunan B12 vitamini ile birlikte tam bir zayıflatma aracı olarak kullanılabilir. Vücut direncini yükselten yoğurt, iştahı kesmek için de etkilidir. Yoğurdun bir diğer faydası da iyi kolesterolü yükseltmesi ve kötü kolesterolü düşürmesidir. Kötü ağız kokusunu gideren yoğurt bel bölgesinde oluşan yağ tabakalarını eritmek için iyi bir araç olarak kullanılabilmektedir.

Yoğurt Tok Tutuyor

Tok tutucu özelliği ile bilinen yoğurt sigara içenlerin de akciğerlerini temizleyen bir besin kaynağıdır. Özellikle kömür işletmelerinde çalışan işçilerin her gün mutlaka yoğurt tükettiği bilinmektedir. Sağlıklı yaşamak ve formunu korumak isteyenler, sigara içenler ve kilo vermek isteyenlerin besin konusunda ortak noktası yoğurttur. Sindirime yardımcı olan yoğurt tüketimi ile kemik yoğunluğu da korunmuş olun. Tansiyon dengelerini de koruyan yoğurt kalp dostu bir besindir. Sağlıklı olmak isteyen insanların her gün 100 gram yoğurt tüketmesi önerilmektedir. Kolon kanseri riskini de azaltan yoğurt tüketimi genç yaşlı kadın erkek herkes için faydalı bir besindir.

Kendi Yoğurdunuzu Kendini Yapın

Evde kendi yoğurdunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Evde yoğurt yapımı çok kolay ve pratik olduğu kadar sağlıklı bir yoldur. 2 litre süte su katmadan 6-7 kaşık maya ekleyip serin bir ortamda 12 saat bekletin ve leziz yoğurdunuzu hazır edin. Evde yoğurt yapımı daha sağlıklı ve daha temizdir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>