maydanoz-maskesi

Yüz lekeleri İçin Maske

Yüz Lekeleri İçin Maske

Yüz bakımı dış görünüşte büyük öneme sahiptir. Yeterli bakım yapılmayan, güneş ışınlarında zarar gören yüzlerde lekelere sıkça rastlanabilir. Görselliği olumsuz yönde etkilemekte olan yüz lekelerin tedavisi için çeşitli maskeler mevcuttur.

maydanoz-maskesiMaydanoz Maskesi

Cilt lekeleri tedavisi için üretilmekte olan kozmetik ürünlerinin büyük çoğunluğunda maydanoz özü kullanılmaktadır. Maydanoz maskesi cilt lekelerinin kısa sürede tedavi edilmesini sağlar. Maydanoz maskesi malzemeleri:

  • 1 adet maydanoz tepesi
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 2 çay kaşığı bal

Maydanoz ılık su yardımıyla yıkanır ve doğranır. Ardında maydanoz havanda dövülür. Limon suyu ve bal eklenerek karıştırılır. Maske uygulanmadan önce yüzün temizlenmesi ve yumuşak havluyla kurulanması gerekmektedir. Maske göze temas etmeyecek şekilde sürülür ve 15 dakika beklenir. Ardından durulanarak nemlendirici uygulanır. Bu maskenin haftada bir kez yapılması önerilmektedir.

humus-maskesiHumus maskesi

Humus maskesi cilt lekeleri onarımında etki gösteren bir diğer maske çeşididir. Bu maske ölü hücrelerin kısa süre içerisinde ciltten atılmasını sağlar. Bu maske için gerekli malzemeler:

  • Bardağın 4’te 1’i tahin
  • 1 bardak nohut
  • Su

Bu malzemeler yardımıyla yapılacak olan humus maskesine bir limonun suyu eklenir. Malzemeler yeterince karıştırılarak elde edilen malzeme göze temas etmeyecek şekilde yüze sürülür. Maske 15 dakika bekletildikten sonra ılık su yardımıyla durulanır. Bu maske ardından nemlendirici sürülebilir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>