siyah-noktalar-maske

Yüzünüzdeki Siyah Noktaları Çıkarın

Yüzünüzdeki Siyah Noktaları Çıkarın

İlk işimiz olarak yüzümüzdeki makyajı temizleyelim ve yüzümüzü makyaj kalıntılarından arındıralım. Ardından sıcak suya peçete batırıyoruz. İşaret parmaklarımıza doladığımız sıcak su ile siyah noktaların bulunduğu bölgeyi yumuşatıyoruz. Bu şekilde derideki gözeneklerin yumuşamasını sağlıyoruz. Burun ve çene bölgesinde oluşan siyah noktaları kaldırmak için işaret parmağımızla siyah noktaları iyice sıkıştırarak çıkarıyoruz. Siyah noktaları çıkarmak için çıplak el kullanmak deri hücresinin ölmesine neden olabilir. Ayrıca mikro organizmaların da bulaşma riskini arttırırız. Bu nedenle kesinlikle çıplak ellerle bu işleri yapmıyoruz.

siyah-noktalar-maskeSiyah Noktalar Çıktı İse

İşlem tamamlandıktan sonra yine havlu yardımı ile cildimizi temizliyoruz ardından yumurtanın beyazını bir kasenin içine koyuyoruz ve kırdığımız yumurtanın beyazıyla bir peçete yardımı ile yüzümüze dairesel hareketlerle masaj yapıyoruz.  İstersek fırça da kullanabiliriz ve yüzümüze yumurta akını yedirebiliriz. Yüzümüz uygulayacağımız bir fırça yardımıyla yumurta akını iyice yüzümüze yedirelim. Sonra yumurtaya buladığımız maskeyi yüzümüze uygulayıp bir süre bekleyelim. 15 dakika kadar bekledikten sonra maskeyi yüzümüzden çıkarıyoruz.

Yüzümüzdeki Siyah Lekeleri Kolayca Çıkartmak

Maskeyi tamamladıktan sonra cildimizi rahat bir şekilde havalandırıyoruz ve ardından isterseniz vazelin ya da nemlendirici maskeler kullanarak cilt nemini normalleştirebilirsiniz. Siyah noktaları çıkarmak için bu uygulamaları yapmanız hem cildinizin zarar görmemesini sağlar hem de yumurta akı ve akabinde kullandığınız cilt nemlendiricilerle cildinizi dışarıdan beslemiş olursunuz. Bu işlemden sonra doğal cilt maskeleri kullanmak için taze yoğurt kullanabilirsiniz. Yüzünüze yoğurt ve içine birkaç damla limon ve zeytinyağı ekleyerek yağlı ciltlerinizi hem daha parlak hem de yağdan arınmış bir şekle sokabilirsiniz. Muz avokado meyvesi bal ve yumurta ile birlikte zeytinyağı Hindistan Cevizi yağı en başarılı doğal maskeler için kullanılan doğal besinlerdir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>