agrili-sivilceler-icin-tedavi-yollari

Ağrılı Sivilceler İçin Doğal Tedavi

Ağrılı Sivilceler İçin Doğal Tedavi

Açık gözeneklerde birikebilen yağ ve kirler sivilceler oluşturmaktadır ve bu sivilceler daha ağırlaşmasıyla birlikte cilt bozulmalarına ve cildin eski görünümünü kaybetmesine neden olmaktadır. Sivilcenin dışarıya açılan bölümünün veya yağın çıkmasını sağlayacak ağız kısmının bulunmaması sivilcenin deri altında oluşmasına ve o bölümde iltihaplanmayla beraber acı oluşumuna sebep olmaktadır. Ağrı ve iltihap bulunan sivilceler uzun sürede iyileşmekte ve iyileşmenin sonunda iz bırakabilmektedir. Bunun sebebi yağ bezelerinin daha aktif olmasıdır. Yağın aktif salgılanması sonucunda gözenekler birbirine yapışarak sivilcenin deri altında kalmasına sebep olur. Tıpta bu şekilde oluşan sivilcelere kör sivilce adlandırması da kullanılmaktadır.

Kör sivilce olarak ta adlandırılan bu sivilcelere genellikle burun ve kulak etrafında rastlanmaktadır. Bu sivilceler diğer sivilcelere göre daha kabarık, daha kırmızıdır ve dokunulduğunda yüksek acılar verir. İltihabın içeride kalması da ağrıya sebep olan başka bir nedendir.

agrili-sivilceler-icin-tedavi-yollariTedavi

Çeşitli doğal yöntemler sivilce oluşumunu engellemekle beraber tekrar oluşmasını da önler. Lakin bu konuda önemli olan sivilce oluşumuna sebep olan beslenme ve yaşamsal alışkanlıklarda değişiklik yapılmasıdır. Hijyene dikkat edilmeli, günlük su tüketimi arttırılmalı, düzenli yürüyüş ve egzersizler yapılmalıdır.

Tedavi Edici Bazı Bitkisel Çözümler

Sivilce oluşumuna neden olan bakterilerin yok edilmesi amacıyla çay ağacı yağı kullanılabilir. Bu bitki ağrıları dindirmede ve şişkinlikleri azaltmada büyük yarar sağlar.

İltihaplı sivilceler ağrıya sebep olduğundan sıcak kompres acıların dindirilmesine yardım sağlayacak başka bir yöntemdir. Sıcak su ile ıslatılan temiz mendil ile sivilceli bölümün çevresine kompres yapılabilir. Bu sıcaklık iltihabın kurumasını da hızlandırır. Bu yöntem iltihabın çıkmasında da büyük rol oynar.

Bu ve bunun gibi sivilceler de diş macunu kullanılabilir. Bu konuda dikkat edilmesi gerekilen konu diş macunu türüdür. Saf diş macunu kesinlikle kullanılmamalı, beyazlatma etkili olan veya renkli macunlar kullanılmalıdır. Diş macunu sivilcenin üzerine sürülür ve kuruması beklenir. Ardında cilt ılık su yardımıyla temizlenir.

Bunlar ile birlikte limon suyu içerdiği asit yardımıyla sivilcelerin kurumasını ve iltihabını atmasını sağlar. Limon suyu sivilcenin üzerine sürülerek uygulanabilir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

“Ağrılı Sivilceler İçin Doğal Tedavi” için bir cevap

  1. Hasan diyor ki:

    sivilce için rohankutan derim başka bir şey demem 🙂 en etkili yöntem bu ilaç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>