topuk-çatlağı-nasıl-geçer

Ayak ve Topuk Çatlaklarına Çözümler

Ayak ve Topuk Çatlaklarına Çözümler

Tüm vücudumuzun yükü ayaklarımızdadır. Ayaklarımız zamanla tabanda ve topukta çatlamalara maruz kalır. Ayak ve Topuk Çatlaklarına Çözümler isimli bu makalemizde sertleşen ayak topuklarınızı tabii yöntemlerle ve evde hazırlayacağınız kürlerle yumuşatmanın tekniklerini vermek istiyoruz. Topuk çatlakları nasıl giderilir sorusunu merak edenlere, mevsim değişmelerine karşı ve kum ve denizin olumsuz etkilerinden çatlayan topuklara birkaç basit uygulama ile son vermenin yollarını anlatıyoruz.

topuk-çatlağı-nasıl-geçerTopuklarınız sertleşti mi?

Eğer topuklarınız sertleştiyse üzülmeyin ve özel törpüler için çok fazla bütçenizi zorlamayın. Doğanın bir mucizesi olan bal ve zeytinyağını bir kahve fincanı içinde karıştırarak, işten yorgun argın eve geldiğinizde alacağınız duş sonrası çatlak bölgelere yedirebilirsiniz. Ayaklarınızı bu halde 45 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Dilerseniz bu güçlü karışımı uygulamaya başlamadan önce ayaklarınızdaki çatlaklara bir miktar süzdüğünüz keçi yoğurdunu sürerek cildin kalsiyum ve protein ihtiyacını dışarıdan almasını sağlayın.

Dilerseniz Fuda ayak çatlağı gideren ayak bakım setini de kullanabilirsiniz. Bu merhemi kullandıktan sonra ayaklarınızı streç ile kaplayıp 10 dakika beklemeniz gerekir. Daha sonra streç filmi çıkarın ve merhemi kağıt havlu ile silin. Çatlak alanlar yumuşadıktan sonra o bölgeyi törpüleyebilirsiniz. Çatlamış olan bölgede ölü deri olduğunu unutmayın.

Topuk Çatlaklarına Greyfurtayak-ve-topuk-çatlakları

Topukları çok çatlayanlar greyfurtu ikiye ayırarak üzerine biraz toz şeker ekleyip topuklarınıza iyice sürebilirsiniz. Vazelin de ayak topuk çatlaklarında çok yararlı olmaktadır. Aspirin vazelin ve limon kabuğu rendesini de ayak çatlaklarınıza sürerek 20-25 dakika bekletebilirsiniz. Ama her kürden sonra mutlaka zeytinyağı mucizesinden faydalanmanızı öneriyoruz. Ayak ve ellerinizi her gece yatmadan önce zeytinyağı ile ovarsanız pamuk gibi el ve ayaklara sahip olabilirsiniz. Hem de çok kısa sürede doğal ayak çatlağı bakımı yapılabilir. Ayda bir uygulayacağınız bir başka kür de de limon kabuklarını rendeleyip içine bir yemek kaşığı tuz ilave edin ve bunun içine zeytinyağı ekleyerek iyice karıştırmalısınız. Ayaklarınızda ya da topuklarınızda yara varsa bu karışım zararlı olabilir. Ayrıca Diyabet hastaları da bu yöntemi uygulamamalı sadece saf zeytinyağı ile yetinebilirler. Bu işleme peeling adı verilebilir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>