bogaz-agrisi

Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir

Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir

boğaz-ağrısına-ne-iyi-gelirBoğazımız dış dünyadan gelen mikroplara karşı korunma amaçlı bademciklerimizi kullanır. Bademcikler iltihaplandığında boğaz ağrısı ses kısılması ateş meydana gelir. Bu da vücudumuzun direncinin zayıfladığını gösterir. Genellikle boğaz ağrılarına neden olan şey bademcik şişmesidir. Bazen çok soğuk içeceklerin ya da çok sıcak yemek ve içeceklerin yutulması da buradaki hücreleri tahriş edebilir. Doğada var olan mikro organizmalar boğazımızdan içeri girmek için adeta pusuda beklerler. En ufak bir yara bere tahriş oluşursa hemen orada kümelenip çoğalırlar. Üremeye ve vücudu ele geçirmeye çalışırlar.

Yutkunma Zorluğu

Boğaz ağrısı çeken insanlarda buna ek olarak yutma zorluğu ağrı oluşabilir. Yutkunma zorluğu çektiğinizde evde hazırlayacağınız bazı bitkisel kürlerle de Şifa bulabilirsiniz. Bu bitkisel kürler arasında limon Ihlamur nane karışımına Aspirin ya da Novalgin ağrı kesici katılarak yetişkinler için ateş düşürücü ve ağrı kesici kür elde edilebilir. Boğaz şişmesine ne iyi gelir sorusunu merak eden okuyucularımız için şunu söylemek durumundayız. Hiçbir bitkisel kür tamamen antibiyotik görevi görmez. Bunun için doktora başvurarak güçlü bir antibiyotik almanız gerekir. Ancak boğaz şişmesine iyi gelen bitkisel kürler hem ağrıyı hafifletmek hem de ateş gibi tehlikeli semptomları bertaraf etmek için geçici olarak kullanılabilir. Boğaz ağrısına eşlik eden boğaz şişmesi bogaz-agrisibademcik şişmesi halsizlik yorgunluk yüksek ateş kötü ağız kokusu boyun şişmesi yaşam kalitenizi olumsuz yönde etkiler. Boğaz şişmesi meydana geldiğinde yapacağınız şey çok soğuk ve çok sıcak yiyecek ve içecekler ve gazlı içeceklerden uzak durmak Mümkünse Sigara ve alkol kullanmamak yararlı olabilir. Enfeksiyonlar vücudumuzun ele geçirdiğinde bağışıklık sistemimiz yeterince güçlü değilse hemen iltihaplanma gerçekleşir. Başka bir deyişle bir bölgemizde iltihaplanma gerçekleştiyse bağışıklık sistemimizin zayıflamış olduğu kanaatine varabiliriz. Boğaz şişmesi de aynı şekilde vücut direncimizi yeterince güçlü olmadığının göstergesidir. Vücut direncimizi yükseltmek için yapacağımız şey Vücut direncini yükseltecek besinler tüketmeli tüketmemiz Soğuk havalarda sıkı giyin Mümkünse Soğuk havalarda ağızdan değil burundan nefes alarak vücudumuza giren soğuk havayı ılık ılık hale getirmek ve tahriş olan boğazımızı ya da bademciklerimiz iyi daha fazla zararlardan korunmak olabilir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>