buzun-cilde-faydaları

Buzun Cilde Faydaları

Buzun Cilde Faydaları

Soğuk iklimlerde yaşayan ve oralarda doğup büyüyen bayanların cildi sıkı pürüzsüz ve parlak olur. Özellikle Rusya’da bir gelenek olan kış aylarında buzlu suya girmek onların vücutları için çok yararlı oluyor. Ama bizim gibi sıcak iklime sahip toplumlarda buzlu suya girmek tüyler ürpertici bir olay. Neyse ki buz kullanarak cildimizi şımartma lüksümüz var. Her akşam yorgun argın eve geldiğimizde günün tüm kaygılarını ve yorgunluğunu atmak için güzel bir banyo yapmak ve sonrasında cildimize yüz ve boyun bölgesine buz preslemek cildi sıkılaştırıyor.

buzun-cilde-faydalarıHem serinlemek hem de cildi sıkılaştırmak için mutlaka her gün yaz aylarında buz presi uygulayın. Neden mi çünkü buz kalıplarını yüzünüze sürdüğünüzde o incecik kılcal damarlarda kan hareketi hızlanıyor. Masaj yolu ile buz gezdirirseniz yani oval yuvarlak hareketlerle buz uygularsanız cildinizde ölü hücreler dökülür kan akışı sağlanır ve cilde renk gelir. Buz küplerini gözaltınıza göz kapaklarınıza uygulayın. Alın bölgesine komple buz küpleri gezdirin.

Buz Küpleri Ciltteki Morlukları da Siliyor

Yüzünüzde oluşan morlukları da yok eden buz sade su ile değil de yeşil çay ile yapılırsa daha etkin çözümler alabilirsiniz. Geceden yeşil çay buz kalıpları hazırlayın ve uygulama öncesi yüzünüzü doğal sabunla temizleyin. Keçi sütü sabunu kullanarak yüzünüzü şımartabilirsiniz. Cilde protein mineral ve vitamini keçi sütü sabunu ile beslerken keçi sütünden buz küpleri yaparsanız bir iki hafta içinde cildinizdeki sıkılaşmaya hayret edeceksiniz. Biraz pahalı olan keçi sütü sabunu satın alarak cilt bakımını evde en iyi şekilde yapmak elinizde… Bu şekilde yüzünüzdeki kızarıklıklar yok olacak ve sivilcelerin kısa sürede kuruyup küçüldüğünü fark edeceksiniz. Beslenen yeni hücreler daha çabuk çıkmaya başlayacaktır.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>