sık-karşılaşılan-sağlık-problemleri

En Sık Karşılaşılan Sağlık Problemleri

En Sık Karşılaşılan Sağlık Problemleri

Yaz ve kış aylarında en sık karşılaşılan sağlık problemleri arasında vücut ağrıları, ateş, öksürük burun tıkanıklığı, çatlak topuklar, koltuk altı ağır kokuları ve böcek ısırıkları gelmektedir. Bu sağlık sorunlarına kısa yoldan nasıl çözüm bulunabilir sorusunun cevabını makalemizi okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

sık-karşılaşılan-sağlık-problemleriVücut Ağrılarına Ne İyi Gelir

Hepimiz zaman zaman vücut ağrıları çekeriz. Ciddi bir kronik hastalığımız yoksa en güzel ağrı dindirici pratik yollarından biri olan sıcak pirinç presi uygulayarak ağrıları dindirmek mümkündür. Bir tülbent ya da yazmanın içine bir miktar ısıtılmış pirinci ekleyerek ağrılı yerlere preslediğimizde ağrının çok çabuk geçtiğini görebiliriz.

Ateş Yükselirse Ne Yapmak Gerekir

Ateş için yapılacaklar ise bilinen şeylerdir, su ve limon karışımını boyun yüz ve koltuk altına uyguladığımızda ateşin çabucak indiğini görebiliriz. Ateşli durumda iken mutlaka bol su tüketmeliyiz. Hava soğuksa terli dışarı çıkmamalıyız.

Öksürük için ise alınacak en iyi tedbir zencefil içmektir. Papatya çayı yeşil çay, ıhlamur ve nane limon karışımı çay içerseniz öksürüğünüz kesilebilir.

Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir

Burun tıkanıklığı büyük ihtimalle soğuk algınlığı nedeni ile oluşur ki bunun da doğal ilacı nane limon kabuğu ve zencefil karışımına bir aspirin katarak içmektir bu yöntemi sadece hiçbir hastalığı olmayan insanlar uygulayabilir. Çatlak topuklar için yapılacak en iyi şey, topuk çatlaklarına püre haline getirilmiş papaya meyvesi sürmek ve 30 dakika ayakları dinlendirmektir. Daha sonra ölü deri hücrelerini törpüleyebilirsiniz.

Koltuk Altı Kokusuna Basit Çözümler

Koltuk altı kokuları ise çekilmezdir, koltuk altı kokularına en iyi çözüm (eğer kronik bir hastalık söz konusu değilse) ıslak bir bezi elma sirkesine batırarak koltuk altına uygulamak olacaktır. Haşerelerin ısırıkları da özellikle yaz aylarında çok görülür.

Böcek Isırıklarına Basit Çözümler

Böcek ısırıkları için bir işlem yapmadan önce ısıran böceğin cinsi bilinmelidir. Bu bir akrep ise derhal hastanenin yolunu tutmak gerekir ama böcek zehirli değilse kaşıntı ve kızarıklığı azaltmak için muz kabuğu ile ısırılan yeri ovalamak gerekir.

 

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>