insulin-direnci

İnsülin Direncine Dikkat

İnsülin Direncine Dikkat

Sağlıksız ve dengesiz beslenmeye bağlı olarak kiloların gittikçe artması İnsülin direnci tehlikesini doğurmaktadır. İnsülin direnci demek vücudun üretilen insüline cevap verememesi ve dolayısıyla insülinin kullanılamaması demektir. Eğer vücutta insülin kullanılamaz ise hücrelere parçalanan besinlerin yani glikozun geçişi sağlanamadığı için kişi yemek yediği halde kendini yorgun ve bitkin hisseder. Bu durumda ortaya çıkacak olan hastalıklar Hipertansiyon hastalığı, yüksek kan yağları, Trigliserid yoğunluğu, kolesterol artışı, kanda şeker birikmesi nedeniyle diyabet Tip 2 adını verdiğimiz şeker hastalığı ortaya çıkar bu hastalıklar kronik hastalıklar olarak ömür boyu İlaç almayı ve dengeli beslenmeyi zorunlu kılar.

insulin-direnciAşırı Kilolardan Hemen Kurtulun

Bu hastalıklara yakalanmadan önce aşırı kiloları derhal atmak için düzenli bir program uygulamak gerekir. İnsülin direnci ile birlikte seyreden adrenalin direnci ve leptin direnci vücut dengelerini altüst eder. Suçlu olarak gösterilen Obezite hastalığı insülin direncini gittikçe yükseltir. İnsülin direnci yükseldikçe kilo alımı hızlanmaya başlar. Kilo alımı artmaya başladıkça İnsülin direnci daha da yükselmeye başlar. Böylece hasta kısır bir döngü içine girer. İnsülin direnci kırılmadan kilo vermek söz konusu değildir.

Ne Yaparsanız Yapın Kilo Veremiyorsanız

Bazı insanlar yürüyüş yaptıkları ve az yemek yedikleri halde fazla kilolarını veremediklerinden şikayet ederler. Bu insanlarda temel sorun İnsülin direncinin olmasıdır. Aynı miktarda yapılan fiziksel aktivite sonucu insülin direnci olmayan insanlar kilo kaybı yaşarken, insülin direnci olan kişiler insülin direnci olmayan kişilerin yarısı kadar bile kilo kaybı yaşamazlar. Performansı arttırarak daha fazla egzersiz yapmak da işe yaramaz.  Bu nedenle mutlaka insülin direncinin düşürülmesi gerekir. İnsülin direncinin düşürülmesi için tıbbi yardım almak ve uzman bir doktora başvurarak ilaç ve diyet programına başvurmak gerekir.

Kalp Hastalıkların Temel Nedeni İnsülin Direncidir

Kalp hastalıkları, damar tıkanıklıkları, obezite, yüksek tansiyon, kan yağlarının yükselmesi gibi ölümcül sonuçlar doğurabilecek hastalıklara neden olan İnsülin direnci baş edilmesi gereken çok tehlikeli bir olgudur. Sürekli yemek yiyen ve atıştıran insanların başına gelen en kötü olaylardan biri de İnsülin direncinin artmasıdır. Yemek yaşamak için yenir. Bu amaç dışında tüketilen yemekler ve aşırı tüketilen besinler insan sağlığını tehdit eder. O halde yemek için yaşamak mantığını bir kenara atıp yaşamak için yemek mantığını yaşam biçimimize ve beslenme programımıza oturtmalı ve bunu yaşamın temel prensibi haline getirmemiz gerekir.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>