ödem-nasıl-önlenir

Ödem Nasıl Önlenir

Ödem Nasıl Önlenebilir

Ödem vücudun su toplaması demektir belli bir yaştan sonra ve kronik hastalıklar varsa kalp yetmezliği nedeni ile ortaya çıkabilen ödem bazen de yanlış beslenme hareketsizlik zararlı madde alımı nedeni ile de gerçekleşebilir. Ayaklarda ve bileklerde meydana gelen şişme vücudun su toplaması nedeni ile olmaktadır, kadınlarda özel bir durum olan gebelik döneminde görülebilen ödem bazı önlemlerle önlenebilmektedir. Tabi eğer kronik bir ciddi hastalık yoksa…

Vücudun çeşitli yerlerinde karın ve bacak kısımlarında meydana gelen ödem şişkinlik olarak kendini gösterir. Ödem ciddi hastalıkların belirtisi de olabilir. Böbrek yetmezliği kalp yetmezliği en çok şüphelenilen hastalıklardır.

ödem-nasıl-önlenirKarın Şişliği Nasıl Geçer

Ödem nedeni ile oluşan karın şişliğini azaltmak için tuz kullanmamak gerekiyor. Sodyum su tutan bir maddedir. Soyum içeren besinler ( konserve yiyecekler işli etler) tüketmemek şişliği engelleyebilir. Ödem oluşumunu önlemek için magnezyum eksikliği sorununu da ortadan kaldırmak gerekir. Bu nedenle magnezyum içeren besinler tüketerek ödem engellenebilir.

Magnezyum İçeren Besinler

Kabak çekirdeği ay çekirdeği keten tohumu tahin susam kakao magnezyum içerir. Fıstık ceviz badem tüketimi ile de magnezyum alınabilir. Mercimek brokoli mantar yulaf ton balık esmer pirinç rezene acı biber magnezyum içerir.

Ödem Nasıl Önlenir

Potasyum içeriği zengin olan besinler tüketerek de ödem engellenebilir. Potasyum içeren besinler arasında mercimek patates mantar pancar fasulye domates havuç ve kavun muz kuru kayısı bulunmaktadır.

Her Gün Mutlaka 1 Saat Yürüyüş

Sağlıklı olmak isteyen her insan günde mutlaka en az 1 saat yürüyüş yapmalıdır. Bazı insanlara yürüyüş sıkıcı gelmektedir. Bu kimselerin bir müzik çalar ve su alarak yürümeleri zamanı daha iyi geçirmelerini sağlayacaktır.

Bol Su İçmek

Bol su içmek ve terlemek ödem oluşumunu önler. Kalp yetmezliğine bağlı olan ödemlerde di-üretik ilaçlar doktor tarafından verilir ve idrar yolu ile vücudun topladığı su atılabilir. Doğal yollardan ödemi atmak daha sağlıklıdır. Her ilaç belli yan etkilere sahiptir.

Ödem Söktürücü Bitkiler

Mısır püskülü ve kiraz sapı kaynatıp içenler doğal bir ödem söktürücü kullanmış olurlar. Mısır püskülü çayı adlı makalemize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Mısır Püskülü Çayı

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>