refüye-iyi-gelen-besinler

Reflüye İyi Gelecek Yiyecekler

Reflüye İyi Gelen Yiyecekler

Midede yanma mide ekşimesi yediklerinizin ağza kadar çıkması ağızda kötü bir tat bırakması Reflü belirtileridir. Toplumda en sık görülen rahatsızlık veya hastalık olan Reflü aşırı stres, asitli içecekler, sağlıklı olmayan yiyecek tüketimi sonucu meydana gelebilir. Yemek borusunun hasar görmesi mide ile yemek borusu arasındaki kapağın mide asidi sızdırması gibi sonuçlar meydana getiren reflü hastalığına yakalananlar beslenmelerine daha iyi dikkat etmelidir. Kalp rahatsızlığı belirtileri ile aynı belirtileri veren Reflü kol omuz ve göğüste ağrıya da neden olabilir.

refüye-iyi-gelen-besinlerYemek sonrasında ağza kötü bir sıvının çıkması ile kendini gösteren reflüye yakalananlar düzenli ve az yemek yemeli ve yemeklerden bir saat sonra düzenli uzun yürüyüşler yapmalıdır. Asitli içeceklerden uzak durmalıdırlar. Bu makalemizde reflüye iyi gelen yiyecekler ve reflüye kötü gelen yiyeceklerden bahsetmek istedik. Genci yaşlısı herkesin başına gelebilen bu hastalığa iyi gelen yiyecekler arasında lifli gıdalar, tahıl ürünleri, muz, şeftali, elma ve çilek en sık önerilen besinlerdir.

Brokoli, fasülye, tavuk, peynir, kepek, pirinç, yumurta akı, yağsız yoğurt ve peynir iyi gelen yiyeceklerdir. Reflüye kötü gelen yiyecekler ise tam yağlı ağır yiyeceklerdir. Soğan ve sarımsak reflüye iyi gelmez. Baharatlı besinler reflüye iyi gelmez. Asit üreten besinler de reflüyü tetikler. Ağır kızartmaların hepsi zararalıdır. Dondurma, şarap, bira, kahve reflüye iyi gelmez. Gazlı içecekler reflüye iyi gelmeyen içeceklerdir. Aynı şekilde pizza ve fast food gibi besinler de reflüye iyi gelmez.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>