zeytin

Sağlıklı Yaşam İçin Zeytin Tüketin

Sağlıklı Yaşam İçin Zeytin Tüketin

Her geçen gün organik besinler bulmak gittikçe zorlaşıyor. Bunda kalabalıklaşan nüfusun ve üreticilerin daha ucuza en çok mal üretme çabalarının katkısı vardır. Vücudumuz organik olmayan besinlere karşı yabancılık çekiyor. Bu besinleri sindirmekte zorlanıyor. Sağlıklı besinler sınıfında ilk sıralarda bulunan zeytinin mutlaka her gün kahvaltılarda tüketilmesi metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlar.

Zeytinin Kalori Değeri ve İçerikleri

zeytinBu nedenle sağlıklı yaşam için mutlaka zeytin tüketilmelidir. Yaklaşık 100 gram yeşil zeytin 15 gram yağ 4 gram karbonhidrat 145 kalori 1200 miligram Omega 6 yağ asitleri 90 miligram Omega 3 yağ asitleri 3 gram besin lifi 3.8 miligram E vitamini 1.4 miligram K vitamini Kalsiyum magnezyum bakır potasyum Selenyum bulunmaktadır.  Omega yağ asitlerini vücudumuz üretemez ama bunlara ihtiyaç duyar. En iyi omega yağ asitlerini zeytin ve taze balıklardan sağlayabiliriz.

Tüm Diyetlerde Zeytin Başlıca Besin Kaynağıdır

Bütün diyet programlarına rahatlıkla eklenebilecek olan zeytinin Tok tutucu ve bağırsakları çalıştırıcı özelliği vardır. Dolaşım sistemi üzerinde son derece faydalı etkileri bulunan zeytin serbest radikallerin kolesterole olumsuz etkisini azaltır, damar sağlığını tehdit eden faktörlerin etkilerini azaltır, antioksidanlar bulundurduğu için serbest radikallerle savaşmamızda yardımcı olur. Kalp damar sağlığının idamesi için her gün zeytin tüketilmelidir.

Zeytin Kanseri Önlüyor

Kansere karşı da önemli bir rolü olan zeytinin tüketilmesi kolesterolün dengede tutulmasına yardımcı olmaktadır. Son derece organik olan zeytinin organik olmayan besinlerin olumsuz etkileri olan karın şişliği gaz ve hazımsızlık problemlerini yaratmaması da ayrı bir avantajıdır mideyi yormayan zeytin antioksidan içermektedir. Zeytinin içinde bulunan A vitamini de biyolojik yaşlanmayı geciktiren faktörlere sahiptir. Formda kalmak zayıflamak isteyen insanların da mutlaka zeytin ve yoğurt gibi tembel sağlıklı organik besinleri tüketmeleri gerekir. Yeşil zeytin ve siyah zeytin aynı oranda insan vücudu için yararlıdır. Zeytinyağı ise doymamış yağ oranları yüksek olduğu için metabolizma hızlandırıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. Bünyemiz için birçok yararlı mineral vitamin içeriğini barındıran zeytin tüketimi ile daha sağlıklı olabiliriz, yaşlanmayı geciktirebilir ve fazla kilolarımızı verebiliriz.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>