aşırı-terleme-nedenleri

Terlemeye Karşı Ne Yapmak Gerekir

Terlemeye Karşı Ne Yapmak Gerekir

Aşırı terlemek özellikle yaz aylarında hem bayanlar için hem de erkekler için sosyalleşmeye zarar veren bir olgudur, özellikle aşırı terleme arkasından leş gibi etrafa yayılan ter kokusu hem aşırı-terlemeter sahibini hem de etraftaki insanları rahatsız eder. Bu nedenle aşırı terlemeye karşı bazı önlemler almak gerekir.

Aşırı Terleme Bir hastalığa Bağlı mıdır?

Kronikleşmiş bir hastalığa bağlı olmayan Fakat çok seri çalışan Ter bezleri nedeni ile açığa çıkan aşırı terlemeyi azaltmak için çeşitli yollar mevcuttur. Aşırı terlemeyi önlemenin bir yolu olarak her gün yaz aylarında küvete buz parçaları doldurarak birkaç dakika serinlemek yararlı olabilir bu uygulama sıcağın etkilerini azaltır.

Aşırı Ense Terlemesi

Ensesi çok sık terleyen insanlar buz parçası koydukları Bir havluyu ensede tutarak o bölgedeki ter bezlerinin daha az çalışmasını sağlayabilirler. Aşırı terleyen insanların dikkat etmesi gereken noktalardan birisi de polyesterli elbiseler değil daha çok Pamuk ile dokunmuş elbiseleri ve dökümlü giysileri tercih etmeleri gerektiğidir. Polyester yoğunluğu fazla olan kumaş seçimi aşırı terleyen insanlara yararlı değildir. Terleme faaliyeti vücudumuzun doğal bir faaliyetidir fakat aşırı terleme doğal değil.

Aşırı Terleme Hastalığa Bağlı olabilir

Aşırı terleme herhangi bir hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabilir. Çeşitli kronik hastalıklar nedeniyle aşırı terleme şişmanlık obezite stres psikolojik sorunlar Sıcak bölgelerde aşırı uzun süre kalmak aşırı terlemeye neden olabilir. Sosyal hayatı çok olumsuz etkileyen aşırı terleme ve akabinde ortaya çıkan kötü kokunun engellenmesi için aşırı terlemenin neden oluştuğunu tıbbi olarak ortaya çıkarmak gerekiyor. Aşırı heyecanlanma Korkma utanma stres gibi nedenlerle ortaya çıkabileceği gibi sekonder terleme ismi verilen ve altta yatan bazı hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan aşırı terlemeler de tedavi edilmeyi gerektiriyor.

Terlemeye-karşı-doğal-önlemlerAlkole Bağlı Aşırı Terleme

Aşırı alkol içmek aşırı Kafein alımı nörolojik hastalıklar tiroid hastalıkları Yüksek tansiyon aşırı terlemeyi etkileyen hastalıklardır. Günümüzde Tıp biliminde epey gelişme kaydedilmiş iyontoforez yöntemi ile aşırı terleme tedavi edilebilmektedir. Bu yöntemde elektrik akımı kullanılarak aşırı terleme engellenmektedir. Fakat bu yöntem koltuk altı terlemelerinde uygulanmamaktadır. Botoks enjeksiyonları da aynı şekilde aşırı terlemeyi engelleyebilir, koltuk altı avuç içi ve yüz kısmında botoks uygulamalar terlemeyi son derece azaltır. Etkisi 8 ay gibi bir süre devam eden botoks işlemi 20- 25 dakika da yapılabilmektedir ve herhangi bir anestezi ihtiyacı doğurmaz.

Admin

Admin

DüğünHanem.com adresimize hoşgeldiniz. Sitemizde el emeği göz nuru kendi yapımımız gelin çiçeklerini, gelin taclarını, damat yaka çiçeklerini, nişan tepsilerini, kapı süsleri modellerini görebilirsiniz. Ayrıca moda, dekorasyon, sağlık, kadın gibi konularda yüzlerce faydalı makaleye ulaşabilirsiniz. Sizler de yazılarımıza yorum yaparak ve sosyal ağlarda bizi takip ederek bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

/h1>

/h2>